avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate gyongyi1994

Activitate gyongyi1994

Răspuns la discuția Nerespectare
La momentul de fata am deschis proces prin ordonanța prezidențială pentru pașaport și pentru vacanța deoarece tatăl nu este de-acord cu absolut nimica...și când voi reuși sa iau fata in vacanța avocata mea va deschide dosar pentru stabilirea domiciliul copilului in Anglia...dar vreau sa Menționez ca eu din vacanța nu am de gând sa ma intorc in țara și voi avea un caz deschis pentru stabilirea domiciliului ...vroiam sa știu dacă nu ma intorc după vacanța respectiva cu fata și va începe școala acolo și voi reuși sa dovedesc ca are condiții mult mai bune de creștere in Anglia decât in România pot sa am probleme???si dacă da ce pedeapsa se da in cazurile de genul?
Discuție Nerespectare
Buna ziua...in cazul in care prin instanța voi obține sa iau copilul cu mine 2 săptămâni in vacanța și decid ca după doua săptămâni sa numai ma intorc in țara ce se pote întâmpla?
buna seara... eu muncesc in londra si fetita mea este in romania sun ingrijirea buniciilor...am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu tatal fetei care este obligat prin instanta sa plateasca pentia alimentara de 1/4 din veniturile lui ...instanta la obligat pe dansul de a plati pensia alimentara din ianuarie 2017 si pana in momentul de fata el a platit de 4 ori a 300 de lei...tin sa mentionez ca are salariul de 3000 de lei...problema mea este ca vreau sa iau fetita cu mine sa ma ocup de crestera ei dar dansul nu vrea sa imi acorde procura...este vreo posibilitate sau vreo sansa sa o pot lua cu mine prin instanta fara acordul lui?
Răspuns la discuția Procura
Dar pe tatal.nu il intereseaza copilul....si vroiam ca bunica sa aiba impiternicire in cazul.in care pateste copilul.ceva...daca are nevoie de ingrijire medicala etc...tatal nu o vrea
Discuție Procura
Buna ziua....am fata la mine prin hotarare judecatoreasca...si am custodie comuna cu tatal fetei...la mine urmeaza sa plec in anglia si vreau sa las fata in grija bunicii....as dorii sa stiu....care sunt demersurile....trebuie sa fac o procura notariala si daca da...trebuie sa fie deacord si tatal...?
Răspuns la discuția Reabilitate cazier
pai a scapat in anul 1996 si a fost inchis pentru furt...de cand a eliberat nu a mai avut probleme cu politia...eu presupun ca are sanse destul de mari
buna ziua. As dorii sa stiu cat ma costa in total cu taxa si onorariu reabilitarea cazierului?
Răspuns la discuția Custodie
Faptul ca am o relație de concubinaj îmi va afecta procesul?
Răspuns la discuția Custodie
Va mulțumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția Custodie
Maine se termiana procesul pentru ordonanță prezidențiala in care am cerut domiciliul fetei la mine si urmează ordonanta judiciara pentru custodia definitiva. Ce ar trebui sa fac mai exact sa o câștig?? Am fost sa o vizite fetiță si am găsito intro stare murdara ,neîngrijită nesupravegheata.. Era acasa singura cu tatăl ei unde ea era singura in curte unde dețin si un câine mare si el dormea in casa...am făcut poze la cum arata fetiță dar numai puteam să depun la dosar pentru ca mâine se termina procesul