Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitate cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitate cazier

buna ziua. As dorii sa stiu cat ma costa in total cu taxa si onorariu reabilitarea cazierului?
depinde de avocat...
In primul rand depinde ce sanse aveti.
Trebuie facuta o analiza preliminara a cazului fiind necesar a se a studia de avocat hotararea sau hotararile judecatoresti pronuntate in cauza.

Pana sa angajati avocatul pentru proces mai intai ar trebui sa mergeti la o consultatie juridica ca sa inteleaga intreaga situatie.

Ca sa intelegeti mai bine situatia este ca si cum mergeti la medic pentru operatie fara sa va consulte si daca nu va consulta nu stie nici ce sanse aveti si nici daca se impune in acest moment o operatie.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
pai a scapat in anul 1996 si a fost inchis pentru furt...de cand a eliberat nu a mai avut probleme cu politia...eu presupun ca are sanse destul de mari
Nu e vorba doar de cand a fost liberat ci de mai multe lucruri.
Dacă era asa era simplu...

Sunt oameni care nu si-au putut face reabilitarea desi au fost liberați în 1990.
Alții se tot chinuie aiurea pentru ca au nevoie de cazier curat si nu reusesc...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat