avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate alexpaul13

Activitate alexpaul13

Buna,am o mica problema, am depus dosarul pentru eliberare card tahograf ( Art. 25. - (1) Dacă dosarul este complet și corect întocmit, în maximum 15 zile de la data depunerii
dosarului RAR verifică la sediul în care solicitantul își desfășoară activitatea dacă sunt îndeplinite condițiile
prevăzute la art. 22 alin. (4) și (5) ) si au trecut cele 15 zile,28dec-13ian (17 zile deja) inca nu e eliberat, pot face ceva in privinta asta?
Buna,lucrez ca sofer profesionist cu contract de Romania, punct de lucru Danemarca , as dori sa intru in concediu paternal 2 ani dar vreau sa stiu daca se ia in considerare diurna ?daca da, cat? Pe tara sunt incadrat pe salariu minim iar diurna este de 80.61 eur pe zi(lucrata sau nelucrata)
Buna, mi-am facut pfa in 2014 si nu am facut nici o inchidere de an si am platit doar ce mi-a venit prin posta...adica estimativul ..nimeni nu mi-a explicat ca trebuie din 3 in 3 luni sa ma duc sa depun vreo declaratie, ce pot face in cazul de fata? am incasat in jur de 40.000 de lei in 3 ani si ceva....
Buna, nu stiu in ce sectiune sa postez subiectul asta, asa ca am ales discutii libere, stie careva daca intr-un microbus de marfa cu 3 locuri in fata , pot sa tin cainele in centura speciala pentru el pe scaunul din fata? Tarile care tranzitez sunt :Ungaria , Austria si Germania #-o
Buna, am o masina pe care as dori sa o vand, in ultimele 6 luni am primit 4 amenzi de parcare, trebuie sa le achit ? sau pot sa imi vand masina fara a le achita?