avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1971 soluții astăzi
Forum Activitate lorentzo8082

Activitate lorentzo8082

Locuiid cu bunicul în urma cu ceva timp a decedat fiind vorba de o parcela de pădure trecuta la ocolul silvic eu fiind nepot ma pot trece la ocol pt a putea marca lemne
Discuție Acte casa
Locuiesc cu bunicul în vârstă de 92 de ani având grija de el eu fiind nepotul și ar vrea sa îmi facă acte pe casa el mai având un copil pe mama. Poate sa îmi facă acte fără prezenta ei?
Discuție Moștenire
Locuiesc cu bunicul și am grija de el dar nu am acte el are un copil pe mama care nu o interesează de el eu am grija de el. Ce pot face eu pt a rămâne proprietar după moartea lui?
Sotul are o amenda la primarie in valuare de 3000 lei fiind plecat in germania iar eu am o masina pe care vreau sa o vand dar primaria nu imi elibereaza fiscalul fiind pe numele meu masina.ce pot face
Discuție Amenzi
Sotul meu are la primarie o amenda de 3000 lei si eu am o masina care as vrea sa o vand dar primaria nu imi da fiscalul pana nu achit amenda.Mentionez ca amenda este pe numele sotului fiind plecat in germania.ce este de facut?
Răspuns la discuția Executare silita
Salariul intra pe data de 15 ale lunii.Banca pe data de 8 a trimis la poprire soma de 2300 dupa care pe 15 cand a intrat salariul la luat si pe acesta.ce pot face sa mi se restitue salariul ca sa iau ce se cuvine 1/3 din salariu
Răspuns la discuția Executare silita
Banca a trimis mail la executor dar nu îi raspunde
Am o poprire de aproximativ 4 luni iar luna aceasta mi sa oprit tot salariul.Este legal asa ceva.Mai pot recupera 1/3 ce mi se cuvine din salariu
Am o poprire pe salariu si mi sa oprit tot salariul.Este normal asa ceva.Imi puteti spune ce este de facut
Răspuns la discuția Executare silita
Acum 4 luni