avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Activitate Mada Ivan

Activitate Mada Ivan

Răspuns la discuția Pot beneficia de CCC?
Va multumesc frumos pentru raspuns. O zi buna !
Buna ziua ! Sunt însărcinată și ar trebui să nasc în aprilie. La data nasterii voi avea 9 luni muncite la actualul loc de munca si alte 6 luni muncite in 2017 , din iunie până în decembrie. Pot beneficia de CCC ? Va multumesc.
Buna ziua. Sunt eleva la zi la postliceala, in anul I. Am 31 ani. Pot beneficia de indemnizație de creștere a copilului sau trebuie sa fiu si angajată? Eu momentan lucrez si urmez si cursurile la zi. Însă as dori sa renunț la locul de munca si sa urmez doar cursurile. Va multumesc
Buna ziua. As dori sa ma casatoresc in Romania cu un cetatean moldovean care este divortat. Am vrut sa facem cununia civila in Italia, unde locuim in prezent, insa dureaza prea mult validarea casatoriei , el fiind divortat si ii expira viza ( cea de 3 luni) . Are din Italia ,de la Consulatul Moldovei, un document precum ca se poate casatori Nulla Osta. Este tradus in mai multe limbi, printre care si in romana. Acesta este valabil si in Romania? Sau ne mai trebuie alt act de la Ambasada Moldovei din Romania? Si in cat timp se va valida si primi certificatul de casatorie? Va multumesc