avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1880 soluții astăzi
Forum Activitate karotur

Activitate karotur

ce cheltuieli a avut firma cu sederea ta si a colegilor pentru perioada in care te-ai aflat in germania?
ca firma sa-si poata desfasura activitatea are nevoie de angajati "specializati", sau novicii trebuiesc initiati o perioada?
daca nu de ce ai fost de acord cu clauza , pentru ca teoretic este o clauza de fidelitate care trebuia rasplatita de angajator prin cuantumul salariului sau alte facilitati.
In ceea ce priveste necesitatea avocatului aceasta nu este imperativa , dar totusi chiar crezi ca e numai problema judecatorilor ?! sau nu ti-ai facut o aparare adecvata in ideea ca"toti ne pricepem in toate si mai ales la drept"
Răspuns la discuția onorariu de succes
intr-adevar este o cheltuiala, doar ca instanta are dreptul sa-ti cenzureze onorariul de avocat cand acesta este exagerat de mare (complexitatea dosarului si volumul muncii depus de avocat). O varianta ar fi sa faci o cerere separata (act.pretentii in temei art.274) care urmeaza a fi supusa aprecierii din partea instantei cu privire la cuantumul onorariului.
din punctul meu de vedere este alegerea ta ca ai acceptat si, nu ai negociat unde era loc.
Răspuns la discuția Infiintare firma-cetatean non EU
declaratie de cazier fiscal
Răspuns la discuția ntrebare sa
hotarare aga
contractul de v-c la notar, dupa ce faci rost de o caruta de acte, care de regula ( in Romania) au termene de eliberare cateva zile iar termen de valabilitate cateva ore asa ca succes!!
Răspuns la discuția Infiintare firma-cetatean non EU
daca e in Ukraina , atunci cu fviza cutot face 2000Ron:D
Răspuns la discuția Infiintare firma-cetatean non EU
unde este "prietenul" tau acum?, in tara sau la el in Ukraina