avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters436554

Activitate ContSters436554

Răspuns la discuția comisie de disciplina?
Buna ziua. Nu, nu exista nimic din toate acestea.; motivul real este acela ca am "deranjat"
Exista un pretext, un subaltern dornic sa se faca util sefilor si posibile " probe" sonore sau video,poate"aranjate"
Răspuns la discuția comisie de disciplina?
Mi-a fost trimisa o adresa ,dar pot solicita inainte si plangerea asa cum a fost scrisa?
Buna seara. Pot solicita inainte de termenul de prezentare sa mi se puna la dispozitie plangerea facuta impotriva mea de catre un subordonat pe baza careia se convoaca comisia?
Pot fi convocat la comisia de disciplina fara sa mi se puna la dispozitie reclamatia ca sa o pot citi? Care sunt pasii de urmat? Ce acte trebuie sa mi se imnaneze?
Răspuns la discuția REVISAL
multumesc;o precizare:lucrez in alt judet decat cel de domiciliu; pot trimite prin posta
Discuție REVISAL
Cum pot obtine un extras REVISAL pe ultimii doi ani
Sunt angajat la o institutie de stat pe un post obtinut prin concurs; cand m-am prezentat la post am constatat ca altcineva fusese angajat pe aceasi post;cateva saptamani nu am avut efectiv un loc in care sa lucrez; in cele din urma , dupa 1 luna mi s-a pus la dispozitie un calculator cu programul instalat incomplet, plin de erori; am cerut sa mi se puna la dispozitie organigrama si schema posturilor; conducerea refuza si, mai mult am primit raspuns prin SMS, desi am solicitat un raspuns oficial in scris cu antetul si stampila unitatii, precum si lamurirea situatiei posturilor.
Este obligatia institutiei sa-mi trimita schema posturilor, organigrama, alte lamuriri?
Multumesc anticipat