avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan64

Activitate bogdan64

Răspuns la discuția somajul
dacă îmi face contract de muncă pe perioadă nedeterminată și după un timp ma da afara mai pot reveni la somaj,sau il pierd?

Cornel Vasile a scris:

Depinde de tipul c.i.m. încheiat...

Discuție somajul
Buna Ziua,am o intrebare sunt in somaj,daca ma angajez la alta firma si ma da afara mai pot reveni la somaj?
Răspuns la discuția cuponul de somaj
e obligatoriu sa merg sa la mai explic?De ce se sperie asa poștașul ca pe undeva am fost cicalit la cap sa imi retrag reclamatia. scuz.pentru deranj

Cornel Vasile a scris:

Puteti merge sa le mai explicati inca o data situatia ...

Răspuns la discuția cuponul de somaj
Buna seara ,Domnule avocat daca nu deranjez am și eu o întrebare;
Dupa ce am depus reclamatia împotriva postasului,a doua zi a venit la mine la usa de două ori pentru a mi retrage reclamatia,i-am zis că nu mi-o retrag ca o las sa si urmeze cursul,astăzi a venit un director al poștei sa ma anunte ca vine luni (27-05-2019) sa mai dau o declaratie despre cum sa petrecut cu somajul. Intrebarea mea este;Mai are rost sa dau alta reclamatie odată ce am dat-o pe prima si am scris ca o susțin și o semnez?mersi ff mult!

bogdan64 a scris:

unde ma mai pot adresa?

Cornel Vasile a scris:

Poate pentru abuz in serviciu...



Răspuns la discuția cuponul de somaj
unde ma mai pot adresa?

Cornel Vasile a scris:

Poate pentru abuz in serviciu...

Răspuns la discuția cuponul de somaj
unde ma mai pot adresa?

Cornel Vasile a scris:

Poate pentru abuz in serviciu...

Răspuns la discuția cuponul de somaj
ca a venit cuponul dar n-are bani sa mi dea.Pot face si o plângere la poliție?

Cornel Vasile a scris:

Ce motiv au invocat pentru refuzul platii ajutorului de somaj ?

Sesiati si Ministerul Muncii in legatura cu problema dvs.

Buna seara,în primul rând vreau sa va multumesc pentru timpul acordat citirii întrebărilor mele.
sunt in somaj si normal mi l luam de la postas ,de câteva zile mi a venit cuponul de somaj ,ducanduma la postas sa mi ridic somajul ,postasul imi tot spune că n-are bani (are dar le da altor persoane inainte)asa ma duce cu vb de câteva zile,am deput o reclamație la oficiul postal la șeful postasului mi a dat numar de înregistrare,dar bani de somaj nu a vrut să mi dea.Ce pot face in aceasta situatie. merci mult
Bună ziua!
Am lucrat la o firmă unde mi am încetat contractul individual de munca in luna februarie pe data de 22 cu acordul părților,unde mi s -a spus ca mi se va vira salariul ramas si bani pe concediul neefectuat pe data de 25 martie.am o intrebare;Mi s-a virat salariu pe card ,iar bani pe zilele de concediu neefectuat mi au spus că mi da pe data de 25 aprilie,ceea ce nu mi se pare legal!Nu trebuia obligatoriu să mi se viteze pe card salariul si bani pe zilele de concediu neefectuat?Va rog mult sa ma lamuriti!Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția tichete de masa
Mersi mult!Dar e legal ca valoarea totală a bonurilor sa mi le scadă din salariu?va multumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Legea nu-l obliga pe angajator sa vi le trimita prin posta...