avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate Axus

Activitate Axus

Răspuns la discuția Concurs secretar
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc!
As vrea sa stiu daca un secretar de scoala (a participat la concurs acum ceva ani si l-a castigat) care doreste sa ramana si dupa pensionare inca 3 ani trebuie sa participe la un nou concurs?
Dar daca cel care infiinteaza Asociatia parintilor nu are copil in scoala cat e de legal?
Directorul de scoala nu e stapanul scolii!Normal ca e un abuz!
Multumesc!
Multumesc!
Buna ziua, am primit ieri(si am semnat de primire) o notificare din partea kruk, cum ca Groupama Asigurari a cesionat in favoarea INVESTCAPITAL Malta Ltd o creanta. Data cesionarii este 30.09.2017.Eu am avut la Banca Romaneasca un credit in euro pe care l-am achitat acum 9 ani si un card de credit pe care l-am inapoiat bancii cu toti banii pe el.Acum apar datoare cu vreo 800 de lei iar in notificare apare un dosar de dauna cu data de 01.09.2008.Ce fac?Anunt in scris kruk si cer detalii sau astept sa vad ce urmeaza?E ciudat ca un dosar de acum 9 ani apare cesionat acum o luna. Ce a facut Groupama in acest timp?Nu mai stiu daca am solicitat inchiderea creditului, au trecut ceva ani!Ma gandesc sa nu fie niste comisioane de care n-am stiut! Multumesc.
Multumesc pentru informatii, imi sunt de folos.Chiar nu stiam unde sa sesisez unele nereguli.De exemplu nu ma gandisem la ANAF.Numai bine!
Mulltumesc domnule Popa!Suntem membri de sindicat dar asta nu ne ajuta in niciun fel!"Placa" preferata este ;"Nu sunt bani!"Problema e ca nu esti examinat fara bani!Pui banutii pe masa, ti se ia tensiunea, ti se pun 2-3 intrebari si s-a terminat examinarea medicala.Examenul psihologic e mai haios, tot contra cost, avand colegi care cer raspunsurile de la altii!Si mai e o problema legata de colegii d-voastra de la ITM care tuna, fulgera, ameninta in loc sa urmareasca respectarea legii. Credeti-ma, nu ma cramponez de 20-30 de lei, dar ma deranjeaza ca nu sunt aceleasi sume de bani solicitate in toate scolile, nu primim chitanta individuala, iar examenul e zero barat!
Multumesc pentru raspuns.Asta am gasit si eu.Dar nu am gasit nicaieri ca trebuie facute aceste examinari in fiecare scoala, adica cate un exemplar in original( evident cu bani din propriul buzunar). Anul acesta o individa de la ITM a vizitat multe scoli din oras si a amenintat cu amenzi daca nu sunt originale in fiecare scoala, cursuri SSM la o anumita firma, examen psihologic, s.a.Am o colega cu ore in 6 scoli, 35 de lei inmultit cu 6, e o suma scoasa din buzunar(la noi in oras analizele nu se platesc de catre angajator).