avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Activitate vulpe alexandra

Activitate vulpe alexandra

Răspuns la discuția concediere individuala
Pai asa am primit raspuns...Spuneti-mi va rog cum sa procedez atunci.Ca asta nu inteleg art. cu care i s-a inchis cim este inchidere post sau gresesc?deci in principiu as putea si eu dar.........Multumesc.
Buna ziua,am o nelamurire .In firma unde lucrez eu ,colega si-a dat demisia si pt a beneficia de somaj a vb cu directorul si i s-a inchis cim cu art.65 alin.1.Eu sunt pe acelasi post ca si colega(care si-a dat demisia),si din motive pers.trebuie sa plec din firma .Intrebarea este cum pot beneficia de somaj si eu,deoarece mi s-a spus ca nu se poate.?
Discuție contract munca
Buna ziua,as dori sa stiu daca se pot face contracte de munca pe 1luna timp lucru partial(4ore) sau este obligatoriu pe 3luni?Multumesc.
Buna ziua,acum 2zile am vrut sa achizitionez un tel.pe care l-am gasit postat de o pers.pe facebook.am intrat in privat si am discutat,pers respectiva m- a rugat sa depun banii in banca pt a fi sigura ca voi ridica coletul.Am facut transfer prin internet banking iar dupa ce banii i-au intrat in cont nu a mai rasp.si m-a si blocat pe facebook.Cum pot recupera suma de bani(150ron)?,Am facut o sesizare la banca,am numele pers cu care am discutat,dovada ca am depus banii si discutia de pe facebook,nu am sters conversatia.Multumesc.
Răspuns la discuția Drept la somaj
multumesc.cele 2art.nu se incadreaza....
Discuție Drept la somaj
Buna ziua,ma intereseaza daca CIM este incheiat cu art.81 alin(1) poti beneficia de somaj?sau in cazul art 55litb) stiu ca nu este posibil dar nu exista nici o modalitate prin care se poate beneficia ?multumesc
Discuție Evacuare
Buna ziua,pe data de 02.11.2017 am depus cerere de evacuare iar pe 06.11.2017 judecatoria a aprobat cererea .Am vb cu executorul care se ocupa de caz si mi-a zis ca va trebui sa primesc acasa un plic insa nici pana in ziua de azi nu am primit nimik.Am vrut sa sun executorul dar nu imi rasp la tel.cat mai am de asteptat?imi puteti da un rasp?Multumesc.
Buna ziua,ieri am castigat o licitatie a unui imobil ,am achitat si am primit act adjudecare.ce pasi trebuie sa urmez in continuare pt a intra in posesia imobilului.mentionez ca are cadastru si intabulare facuta.Multumesc.