Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediere individuala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediere individuala

Buna ziua,am o nelamurire .In firma unde lucrez eu ,colega si-a dat demisia si pt a beneficia de somaj a vb cu directorul si i s-a inchis cim cu art.65 alin.1.Eu sunt pe acelasi post ca si colega(care si-a dat demisia),si din motive pers.trebuie sa plec din firma .Intrebarea este cum pot beneficia de somaj si eu,deoarece mi s-a spus ca nu se poate.?
De ce nu se poate ?
Pai asa am primit raspuns...Spuneti-mi va rog cum sa procedez atunci.Ca asta nu inteleg art. cu care i s-a inchis cim este inchidere post sau gresesc?deci in principiu as putea si eu dar.........Multumesc.
vulpe alexandra, utilizator
In principiu, puteti beneficia numai daca angajatorul va concediaza in baza art.65 C.mun.....