avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Activitate Sabrina1

Activitate Sabrina1

Buna ziua. Ma intereseaza si pe mine sa obtin acces la arhive, in vederea pensionarii tatalui meu. Ma puteti ajuta cu info de unde? Va multumesc!
Buna ziua!In urma divortului, eu am revenit la numele dinaintea casatoriei. In timpul casatoriei, am achizitionat o masina pe care am inmatriculat-o pe numele meu. Dupa divort, mi-am schimbat toate actele dupa noul nume, insa cartea si talonul masinii au ramas pe numele din timpul căsătoriei. In urma partajului masina mi.a revenit mie. Ce documente sunt necesare pentru schimbarea numelui in certificatul si cartea mașinii. Va multumesc!
Răspuns la discuția Program vizita minor
Nu incerc sa ma razbun, copilul are 1an si 6 luni, a asistat la violente din partea tatălui. Nu ii contest dreptul ci doar nu ne intelegem cum sa calculam 1 si al 3lea weekend din luna. Si cel care incearca sa se razbune santajandu.ma ca nu va semna partajul ( cu toate ca el si.a tot luat bunuri din garsoniera noastră) este el. Nu cunoasteti intreaga situație si nici nu o pot descrie in cateva rânduri. Vroiam doar un sfat legal de cum se calculeaza weekend. Urile astea. Va multumesc
Buna ziua, am divorta de curand de sotul meu (26.02). In urma divortului domiciliul copilului s.a stabilit la mine, tatal avand dreptul sa.l ia 1.ul si al3lea weekend din luna+ alte vizite. Stiam ca nu poate lua copilul pana nu iese decizia de divorț, dar din pacate nu am avut cu cine ma intelege. Este vreun articol in care sa fie specificat clar ce inseamna 1 si al 3lea weekend din luna+ faptul ca nu il poate lua pana la decizia de divorț? Din cate stiu 1 weekend nu e cel in care 1 a lunii pica sambata sau duminica, dar nu vrea sa inteleaga. Va multumesc
Răspuns la discuția Divort cu minor
Ideea era ca nemaiavand o locuinta in proprietate risc sa pierd copilul, pt ca s.a facut ancheta sociala de la primarie la aceasta locatie
Discuție Divort cu minor
Buna ziua! Sunt in divorț cu soțul meu prin inermediul judecatoriei. Avem un copil de 14 luni împreună.Garsoniera in care locuim este 1/2 a mea si1/2 a lui. Nu ma lasa sa.mi vizitez parintii sau sa intreprind alte activitati cu copilul fara acordul lui. Daca nu vreau sa.i gatesc sau sa fac curat in urma lui ma înregistreaza si filmează zicand ca imi cresc copilul in conditii improprii. Avocata mi.a spus ca daca părăsesc domiciliul rezulta ca am posibilitatea sa locuiesc in alta parte si nu am nevoie de garsoniera asa ca ii va reveni lui, si nemaiavand o locuinta sa.i ofer copilului risc sa pierd copilul. Este adevarat? Va multumesc!