avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1896 soluții astăzi
Forum Activitate mihai.baloiu

Activitate mihai.baloiu

Consiliul local spune ca legea 15/2003 e suspendata cu legea 165 a retrocedărilor se poate așa ceva?
Va mulțumesc penru sfat și o sa va mai cer sfatul și data viitoare
Buna ziua,am vrut sa depun dosarul in baza legii 15/2003 și primăria a refuzat sa îmi inregistreze dosarul pe motiv ca legea e suspendată pana la anul.Astept sfaturi
Este sau nu blocată legea?
Buna ziua dacă cineva vinde un teren obținut de la primărie prin legea pentru tineri căsătoriți și eu îl cumpăr se poate face legal acte?(ținând cont de faptul ca nu ar fi legal vânzarea terenului,terenul fiind doar concesionat)
Răspuns la discuția get back recovery
ce procedura trebuie sa urmez??
Buna ziua,Incep prin a va povesti de la capat.Este vorba de socrul meu om in varsta la pensie care in viata lui nu a avut abona ment la nici o firma de telefonie mobila si nici la romtelecom.Pana anul trecut ne veneau acasa pe numele lui de la Orange facturi pentru neplata unui abonament.Anul asta au terminat cei de la Orange si am primit un fel de decizie de dosar(exact asa scrie pe ea Decizie dosar nr.597814)de la firma Get back recovery pentru neplata unui abonament Telekom in care spune ca daca nu platim pana la data de 20.2 dosarul este inaintat in instanta pentru executare silita.Intrebarea mea este,dupa paste vreau sa ii dau in judecata pentru hartuire si furt de date cu caracter personal si sa le cer daune morale.Ce Parere aveti si care este procedura?Multumesc
Inseamna ca doamna care m-a informat(sotia unui consilier) a mintit.Ce pot sa fac in acest caz
Buna seara.M-am interesat si eu despre legea 15/2003 si cum pot obtine teren de la stat in vederea construirii unui imobil.Se pare ca la noi in comuna Breasta jud. Dolj singurul criteriu special este sa fii casatorit.Problema care ma intereseaza este urmatoarea,Persoana cu care am vorbit are pe cineva in consiliu si mi-a spus ca momentan legea este blocata.Imi poate spune cineva daca este sau nu blocata?