avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1679 soluții astăzi
Forum Activitate stefy29

Activitate stefy29

Si daca sa facut actul si sa luat un avans de 9000 lei ,se poate anula actul la.notar bineinteles cu înapoierea avansului.
Donatia in timpul casatoriei a fost facuta de mama catre mine,singura ei fiica,sa specificat doar ca sunt casatorita cu x si nu avem conventi matrimoniale ,adica bunurile sunt comune ,dar donatia nu intra la asa ceva.
in timpul casatoriei a fost facuta doar catre mine ,specificand ca sunt casatorita cu numitul x,si suntem supusi sub regimul matrimonial de bunuri comune. Dar specific ,donatia a fost de catre mama doar catre mine.
Buna ziua ,am primit o donatie de la parinti ,eu fiind singura fiica ,dupa un timp am hotarat sa vand si sa cumpar altceva am fost la notar sa facut actul dar doamna notar la trecut pe sotul meu ca vanzator apoi pe mine ,noi fiind casatoriti cu bunuri comune!A procedat corect doamna notar ? Sau poate fi anulat actul!
pe 27.11 sa inceput urmarirea penala pe numele meu ..pentru distrugere ,,si cele clasate..iar pe 08 05 sa dispus continuarea urmariri penale pentru cel care a facut distrugerea si a recunoscut,,mie mia dat clasare la amenintare si tulburare ordini si linisti,,,,iar la comunicare spune pe numele meu,,ca comunica ordonanta cu nr ...din...prin care sa dispus renuntarea la urmarirea penala,,si ca sa trimis la judecatorie in vederea confirmari solutiei de catre judecator
pe 27.11 sa inceput urmarirea penala pe numele meu ..pentru distrugere ,,si cele clasate..iar pe 08 05 sa dispus continuarea urmariri penale pentru cel care a facut distrugerea si a recunoscut,,mie mia dat clasare la amenintare si tulburare ordini si linisti,,,,iar la comunicare spune pe numele meu,,ca comunica ordonanta cu nr ...din...prin care sa dispus renuntarea la urmarirea penala,,si ca sa trimis la judecatorie in vederea confirmari solutiei de catre judecator
am fost anchetat pentru o distrugere,amenintare si tulburarea linisti publice ,plangerea a fost facuta in noiembrie 2017,,in martie ,,aprilie sa finalizat dosarul,,sa constatat ca distrugerea o facuse altcineva ,,care a recunoscut ,,iar la celelalte fapte sa mia dat clasare,, acum vad ,,ca pe 29 05,,am instanta ptr confirmare renuntare urmarire penala
in caz de clasare a unui dosar penal ,,mia dat clasare iar la judecatorie sa inaintat un proces de confirmare renuntare urmarire penala
Am fost reclamat, iar in dosar apare numele meu ca Mazocky
Legal, nu sunt eu aceasta persoana sau ma insel?
Buna ziua ,
Sunt valabile plangerea si dosarul dupa 8 luni, daca in plangere nu a fost scris corect numele meu de familie?
Se poate lua in considerare plangerea penala daca numele meu de familie a fost scris eronat, in loc de Mazochi, Mazocky?