avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1326 soluții astăzi
Forum Activitate Elisa08

Activitate Elisa08

Multumesc pentru raspuns, Eu Asta vruiam sa stiu, unde pot sa ma duc sa o anulez de pe adresa mea.
Nu Este nici o rasbunare din partea mea pentru ça Eu am platit parte din apartment pentru bunica mea, ca sa nu fie data afara din apartamentului ei de o viata,cu executare silita, si Eu acum sant proprietaria apartamentului doar cu numele, pentru ca eu nu locuuesc acolo, è bunica mea pana va muri.eu am intretinut pe bunica si ma deranjaza foarte mult sa stiu ca ea are acceleasi domiciliu pe acte de 45 ani, nu a intetesat o de mama ei. Eu proprietaria si ea cu acceleasi domiciliu. Nu cred ca AR conveni la nimeni, fals in acte. Multumesc pt raspuns
Problema Este ca ea isi face buletin si pasaport cu adresa apartamentului mamaie, care a fost obbligata sa vanda, prin executare silita, ca sa i dea parte ei de bani con la taxa de succesiune. Nu isi face acte ca cetatean roman cu domiciliu in strainatarte, isi face direct cu adresa unde nu mai locuieste de 45 ani. Nu stiu cum reuseste. Multumesc

Buna ziua. Eu am o matusa care este plecata di Tara de 45 ani si de fiecare data vine in Romania sa faca pasaportul
si buletinul romanesc. Acum 5 ani a facut o executare silita mamei pentru a avea partea de apartment a fost despagubita, si acum sa intors in tara ca ia expirat pasaportul. Cum poate face mereu pasaportul pe adresa unui apartment care a fost vandut, si ea nu mai locuieste de 45 de ani acolo. Unde se poate face o reclamatie sa fie stearsa, avind domiciliu in strainatate si cetatenie?? Multumesc pentru raspunsuri.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc mult pentru raspunsurile date. Astazi sa dus bunica la biroul cartei funciare, sa vada.
Devi noi am fost pacalite de tribunal cu executor impreuna, ca am dat banii degeava. Noi nu avem de unde sa o lyam pe ea. Odata ce a dat in judecata pe mama ei si banii IA primi. De ce nu este valabil a deckaratua executirului ca El a primi banii in numele ei. Ca noi am zis sa vina din America sa i dam banii si nu a vrut, executorul a zis ca El o reorezinra. Nu este correct, am ramas pagubite de 7500euro de tribunal.
Pai nu este valabil a executare a silita, ca este de la tribunal, nounu sti de unde sa o lyam pe ea ca sta in America de 49 ani. Avem chitanta de la banca si actul de la executor. De ce nu este valabil,? Ea a incasat banii si noi nu putem sa o stergem din cadastru,? Nu mi se pare correct.
Buna ziua. Bunica mea a facut taxa de sucesiune dupa moartea sotului si fiica ei a dat o in judecata prin executare silita. Bunica a platit imediat suma de bani in contul executorul, si a inchid sentinta.dar cum poate sa o stearga bunica pe fata ei din cartea funciara odata ce sa achitat de ea? Bunica e singura si are 85 ani. Multumesc
buna ziua putezi va rog sa ma ajutati si pe mine .bunica mea a primit prin posta zilele trecute de la judecatorie o incuviintare a executarii silite.e scris asa:autorizeaza creditorul sa treaca la executarea silita a obligatiei cuprinse in titlul executoriu fara cale de atac pronuntata in sedinza publica 14/03/20019.este matusa mea deci fata lui bunica care este plecata din tara de 40 ani,si dupa taxa de succesiune a bunicului ,anul trecut bunica mia vandut partea ei din apartament.matusa vrea parea ei care este de 6600 euro cotascrisa pe contract.nu inteledg de ce a dat o in judecata pe bunica ,care nu mai are nici o legaura cu apartamentul,deoarece am act facut la notar pe numele meu.eu sint nepoata de alta fata deceduta.nu stim ce sa facem ca executorul a zis ca ne pune sigiliul pe apartament.dar cum sa i dau eu banni pentru ca ea a dat in judecata bunica nu pe mine.am drept la apel.ematusa e plecata de 40 ani in strainatate,eu pot sa accept sa i dau banni doar ei personal in mana sau nu?nu stim ce sa facem ca bunica are 85 ani si eu sint plecata din tara.nu exzista un termen de lege?se poate sparge executarea?pentru ca bunica nu mai e este propietara pe partea ei ,acum sint eu si nu inteleg de ce trebuie sa i dea ea ,neavand nimic.multumesc
buna ziua ,as dori sa intreb,bunica mea a facut taxa de succesiune dupa bunicul care a murit acum 25 ani,si anul trecut sa terminat.mostenitori sintem in 4 .bunica eu si fratele meu si o fata a buncii care nu o vede de 40 ani.bunica anul trecut mia facut act de vinzare cumparare pe cota ei si fratele meu a renunzat.acum sint eu majoritara pe cote.matusa a dat in judecata pe bunica ca sa i dae partea ei de bani,dar bunica de un an nu mai este propietara.in dosar e scrisa adresa ei din romania dar ea nu mai locuieste in romania de 40 ani.bunica i e frica ca pun sigil pe apartament,dar trebuia sa ma dea in judecata pe mine nu pe ea.e valabila senteza daca bunica mea mia facut mie act pe partea ei?ce trebuie sa facem?multumesc