avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Activitate Leeavalentina

Activitate Leeavalentina

Bună ziua. Am și eu o întrebare dacă se poate. Am rămas însărcinată în timp ce eram la școală la învățământul de zi (clasa 10) Am terminat clasa a10 a și în august 2018 am născut. Am întrat în maternitate și acum fetita mea are 10 luni. Sunt însărcinată în luna 7 și vreau sa știu dacă se poate sa întru și cu bebe 2 în maternitate suprapusa.
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri
Răspuns la discuția Copii din concubinaj
Chiar dacă nu o mai alaptez și sunt minora.?

Ana-Maria Dutescu a scris:


La dvs.
Ce sa caute la tata, o alapteaza el?

Leeavalentina a scris:

Adică va rămâne la mine sau la tata?




Răspuns la discuția Copii din concubinaj


Leeavalentina a scris:

Bună ziua. Am și eu o întrebare.
Eu am o fetiță de 5 luni în concubinaj
Fetița este declarata de tata. Din cauza anumitor dispute vrem sa ne despărțim și amândoi vrem fetita.
Eu sunt minora am 16 ani, el este major și lucrează în afara localității de domiciliu.
Eu am maternitatea timp de 2 ani
El susține ca are câștig de cauza deoarece fata este pe numele lui și are un loc de munca stabil
Menționez faptul ca stam în chirie.
Aș vrea să știu care sunt șansele ca fetița sa fie data în custodia tatalui având în vedere împrejurările
Mulțumesc anticipat!

Răspuns la discuția Copii din concubinaj
Adică va rămâne la mine sau la tata?

Ana-Maria Dutescu a scris:

Nici o sansa, avand in vedere varsta frageda a minorei.

Bună ziua. Am și eu o întrebare.
Eu am o fetiță de 5 luni în concubinaj
Fetița este declarata de tata. Din cauza anumitor dispute vrem sa ne despărțim și amândoi vrem fetita.
Eu sunt minora am 16 ani, el este major și lucrează în afara localității de domiciliu.
Eu am maternitatea timp de 2 ani
El susține ca are câștig de cauza deoarece fata este pe numele lui și are un loc de munca stabil
Menționez faptul ca stam în chirie.
Aș vrea să știu care sunt șansele ca fetița sa fie data în custodia sa având în vedere împrejurările
Mulțumesc anticipat!
Mulțumesc de răspuns
Buna ziua ! Am și eu o întrebare . Contează numărul de absențe pentru primirea indemnizatiei de creștere a copilului pentru mama eleva cu învățământ la zi
Discuție Divort
Cât costă un divorț prin avocat cu 2 copii minori .Unul la tata celalalt la mama?
Am o întrebare .clAm auzit că și tatăl copilului poate obține indemnizație .Ce condiții trebuie să îndeplinească?
Mămica mai merge la școală în continuare după nașterea copilului pentru a primi indemnizația?

ancamargareta a scris:

Va multumesc pentru sfaturi. Datorita indrumarilor primite acum mamica beneficiaza de indemnizatie. Nu ne-am fi descurcat fara sfaturile primite deoarece autoritatile locale initial nu ne-au oferut nici un fel de sprijin.