avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate miss dulcine

Activitate miss dulcine

Conducerea asociatiei noastre nu se implica in astfel de probleme. E tacere totala. Pot contesta plata caldurii, pentru ca nu ne-a intrebat nimeni daca vrem sau nu?
Refuz plata caldura. Buna seara. Pot refuza plata caldurii furnizate pe timpul zilei, in conditiile in care afara sunt peste 20 grade? Practic , voi fi obligata sa platesc ceva de care nu am nevoie, momentan. Va multumesc.
Răspuns la discuția cum ar trebui sa arate pontajul..
Am specificat ca se lucreaza 9 ore pe zi. Adica 1 ora in plus. 18 zile x 1 ora= 18 ore.

Cornel Vasile a scris:

De unde ati scos 18 ore lucrate in plus ? ..Luna septembruie are 21 de zile lucratoare ..168 ore lucratoare

Buna ziua.
in luna septembrie voi lucra 18 zile cu 9 ore pe zi si 2 sambete a cate 4 ore/zi.
va rog, daca se poate, sa imi spuneti cum trebuie sa arate pontajul meu.
Mentionez ca duminicile sunt libere si voi beneficia de alte 5 zile libere in cursul lunii.
Nu se pot acorda cele 48 ore liber consecutiv deoarece suntem 3 persoane si 2 dintre noi lucreaza sambetele, prin rotatie.
Cele 18 ore lucrate in plus in cursul lunii cum trebuiesc platite?
Multumesc.
Buna seara. Va deranjez cu urmatoarea intrebare: este corect ca pe chitanta de intretinere sa fie trecut si fondul de reparatii.? Conform legii, acest fond se incaseaza nominal, pe chitanta separata. Am intrebat firma de administratie si raspunsul lor a fost ca avand in vedere ca reparatia este in curs( zugravirea scarii de bloc) este normal ca acest fond sa fie trecut pe chitanta de intretinere. Facand o paranteza, am platit intretinerea si fondul de reparatii- prima rata- luna trecuta, dar firma de administratie a spus ca nu apar inregistrata cu plata primei rate.(????). Apoi am intrebat cand se incaseaza acest fond pe chitanta separata si raspunsul a fost ca aceasta se va face doar pentru reparatii viitoare( nu pentru cele in curs de derulare). Asa se procedeaza legal sau este " ceva putred in Danemarca?". Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Si cum trebuie sa procedez?

ep1975 a scris:

Buna ziua. ANAF are un program informatic care contine informatii despre bunurile si veniturile fiecarei persoane.

Buna ziua. Cum pot afla ce bunuri si conturi a avut tatal meu, decedat anul trecut. Bineinteles in baza certificatului de acceptare a succesiunii. Mentionez ca nu se poate colabora cu sotia dansului. Multumesc.
intr-adevar. doamna a justificat prin faptul ca nu a gasit nr. meu de telefon. cum trebuie sa procedez ca sa aflu ce bunuri avea, pentru ca doamna nu este colaboranta? multumesc.