avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Bucuresti

Activitate Gabriel Bucuresti

Răspuns la discuția cerere informatii !
nu imi poate răspunde nimeni ?!?!
buna ziua , am o plangere penala impotriva mea , din 2015. Plangerea este facuta pentru delapidare ( s.a constatat in prejudiciu de aprox. 20000 ron ) . de atunci , o singura data am fost chemat la politie ( luna trecuta ) , unde mi s.a comunicat despre ce este vorba , urmand sa merg luna viitoare pentru a da (sau nu ) o declaratie , tot la politie ! puteti sa.mi spuneti va rog , cat timp poate dura urmarirea penala ,daca dosarul nu este trimis in judecata , pana cand dosarul se claseaza ?! se poate clasa dupa o anumita perioada , conform noilor modificari din codul penal ?! va multumesc
Dar asta inainte de a incepe procesul ?! Sau in ce faza ?! Acum citatia este la politie ! Se poate inchide acolo ?! Miltumesc frumos
Mediere trebuie incercata inainte de trimiterea in judecata ?! Practic eu acum , am o citatie de la politie si atat ! Politia poate constata ca nu este vb de infractiune ?! Se poate incheia la politie ?! Si daca da , in ce conditii ? Multumesc frumos
Buna ziua , am aflat zilele trecute ca am o plangere penala la politie din anul 2015 , pt delapidare ! Delapidarea dupa plangerea formata consta intr.un prejudiciu de aprox 20000 ron . Facturile prin care eu am achizitionat diverse bunuri si servicii pt aceasta firma au decoperit ca nu sunt bune . Ce pot face/risca in aceasta situatie ? Este aceasa delapidare ?! Eu nu am verificat niciodata facturile cu care achizitionam diverse bunuri si servicii de pe internet .se poate o mediere , sau ceva asemanator ?! Astept un rasp de la dvs . Va multumesc . Gabi .
buna ziua , as dori sa stiu si eu daca incepand cu data de 25.05.2018 , in Ofiter pt protectia datelor cu caracter personal ( DPO) , desemnat intern , intr.un spital de stat , avand deja o functie in aceasta institutie , va fi salarizat separat pentru aceasta ?!. Si daca da , in baza carei legi , sau cum anume ?! multumesc
Buna ziua , vreau sa va intreb daca s.a constatat ca unele facturi cu care s.au achizitionat diverse bunuri si servicii , pentru o societate , nu sunt bune ( false ) , se poate considera delapidare ? sau la ce anume se poate incadra ? prejudiciul este in jur de 20000 ron . va multumesc
Răspuns la discuția cerere informatii !
Eu va intrebam daca firma respectiva poate sa depuna o plangere pentru delapidare , pt ca si.au dat seama ca facturile aduse de mine nu sunt bune ! asta este delapidare ?! cumparam diverse servicii si produse de pe internet , le primeam impreuna cu factura ! eu nu am stat sa verific fiecare firma in parte , si ce fel de facturi mi.au adus ei !!! ce vina am eu ? pur si simplu primeam facture si o dadeam mai departe ! deci ?!
Răspuns la discuția cerere informatii !
trimis in judecata pentru ce ?! se poate numi acest lucru delapidare ?! daca ma puteti ajuta cu in rasp mai clar , va multumesc ...daca nu , asta este !
Buna ziua , am aflat zilele trecute ca am o plangere penala la politie din anul 2015 , pt delapidare ! Delapidarea dupa plangerea formata consta intr.un prejudiciu de aprox 20000 ron . Facturile prin care eu am achizitionat diverse bunuri si servicii pt aceasta firma au decoperit ca nu sunt bune . Ce pot face/risca in aceasta situatie ? Este aceasa delapidare ?! Eu nu am verificat niciodata facturile cu care achizitionam diverse bunuri si servicii de pe internet . Astept un rasp de la dvs . Va multumesc . Gabi .