Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere informatii !
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere informatii !

buna ziua , am o plangere penala impotriva mea , din 2015. Plangerea este facuta pentru delapidare ( s.a constatat in prejudiciu de aprox. 20000 ron ) . de atunci , o singura data am fost chemat la politie ( luna trecuta ) , unde mi s.a comunicat despre ce este vorba , urmand sa merg luna viitoare pentru a da (sau nu ) o declaratie , tot la politie ! puteti sa.mi spuneti va rog , cat timp poate dura urmarirea penala ,daca dosarul nu este trimis in judecata , pana cand dosarul se claseaza ?! se poate clasa dupa o anumita perioada , conform noilor modificari din codul penal ?! va multumesc
nu imi poate răspunde nimeni ?!?!