avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate cornelusa2009

Activitate cornelusa2009

MI S-A SPUS CA PE TOT ANUL TREBUIE SA PLATESC. VA ROG SPUNETI-MI EXACT ARTICOLUL CA SA POT DOVEDI
Am radiat o masina,ieri ,trebuie sa aduc certificatul de radiere la primarie, intrebarea mea este trebuie sa platesc impozitul pe tot anul?avand in vedere ca masina este radiata in prima luna a anului?
Va multumesc si astept raspunsurile dvs!
Răspuns la discuția Legea 19/2020, drepturi
Dacă soțul meu lucrează la negru și eu bugetar pot depune pt mine? Acordarea de zile libere?
Dacă soțul meu lucrează fără forme legale dar muncește la negru eu pot lua totuși zile libere?
Discuție testament
Buna ziua! tatal meu traieste ,mama decedata a lasat testament in favoarea tatalui meu .as dori sa stiu daca acesta imi poate vinde mie prin contract vanzare cumparare fara a mai fi nevoie succesiunea,pe baza testamentului.
mentionez ca mai am un frate
Am achitat in 2018 suma principala datorata (5000 lei) si as dori sa stiu daca potrivit noii amnistii beneficiez de stergerea penalitatilor si dobanzilor in valoare de 13.000 de lei?
Multumesc
Buna ziua! daca sotia supravietuitorului depune adeverinta ei ca salariata , ia jumatate din ajutor?
Multumesc
va multumesc!
pai e interesul meu sa am acel contract pe 2 ore si de aceea trebuie sa ii virez banii contabilei.
Buna ziua! sunt anagajata cu CIM 8 ore si as dori sa ma mai angajez si in alt loc 2 ore.pt al doilea CIM vreau sa imi platesc eu contributiile pt cele 2 ore insa vreau sa stiu orientativ cat as avea de platit,daca se poate minimul.
Va multumesc