avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate gina taban

Activitate gina taban

Asa o sa fac!Va multumesc foarte mult pt amabilitatea de a-mi raspunde si mai ales pt ajutorul pretios oferi!Numai bine!!!
Nu mi-au venit somatii acasa,doar eu am cerut certificat fiscal pe care l-am platit si sunt incluse acele amenzi din 2004.
Deci pot merge la primarie si sa ii spun functionarului ca este prescrisa si imi poate elibera certificat fiscal pe zero?multumesc foarte mult!
Buna ziua!Am luat amenzi de control dsp intr-un mag alimentar,eu fiind vanzatoare si sotul proprietar,amenzile fiind din 2004
Buna ziua!Ce fel de amenzi se prescriu,si dupa cat timp?
Discuție lemne
Buna seara,sotul meu si cu trei vecini ,fiecare cu calul si caruta lui,au taiat in padure 8 arbori.In acest timp a venit padurarul,brigadierul si Politia,le-au confiscat drujba si i-au chemat la sectia de politie,unde au semnat fiecare cate o declaratie tiparita de catre un agent politist la calculator si dupa calculul facut de ei au reiesit in 18 metri cubi la masuratoarea celor 8 arbori.Am uitat sa mentionez ca arborii au fost taiati din padurea statului si nu au fost pusi in carute.La cateva zile distanta au fost citati iarasi la Politie.Intrebarea mea este(daca se poate sa ma puneti in tema cumva)ce sanctiune sau amenda o sa primeasca sotul meu?Multumesc anticipat!
Buna ziua,copiii mei minori au mostenit casa tatalui lor si au certificat de mostenitor pe acceasta casa.Eu as putea sa dau spre inchiriere o camera din aceasta casa unei societati comerciale pt a-si deschide un magazin?Proprietarul societatii vrea contract de inchiriere.Eu as putea sa ii fac,ce trebuie sa fac?multumesc
Răspuns la discuția succesiune bunica
Multumesc,inseamna ca eu pot deschide succesiune dupa bunica chiar daca nu am certificat de mostenitor dupa tatal meu la dezbaterea mostenirii lui.Mostenirea bunicii va fi impartita de fiul in viata al bunicii si noi cei trei nepoti?
Buna ziua,daca eu am renuntat la mostenire dupa tatal meu,nefiind dezbatuta mostenirea dupa bunica,mama lui care a murit inaintea lui,la mostenirea bunicii mai am drepturi,sau doar fratele care are certificatul de mostenitor dupa tata,acesta facandu-se doar pe un imobil,deci nu si mostenirea bunicii ca inca nu s-a dezbatut succesiunea dupa ea.
Răspuns la discuția Succesiune bunica
Posibil sa se fi dezbatut succesiunea dupa tatal meu si apoi sa se fi facut vanzare cumparare,eu cu ce trebuie sa ma prezint la deschiderea succesiunii dupa bunica,ca automat certificatul de mostenitor nu mai e daca garsoniera a fost vanduta.