Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de inchiriere cu certificat mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de inchiriere cu certificat mostenitor

Buna ziua,copiii mei minori au mostenit casa tatalui lor si au certificat de mostenitor pe acceasta casa.Eu as putea sa dau spre inchiriere o camera din aceasta casa unei societati comerciale pt a-si deschide un magazin?Proprietarul societatii vrea contract de inchiriere.Eu as putea sa ii fac,ce trebuie sa fac?multumesc
In calitatea de parinte al minorilor mostenitori aveti dreptul sa incheiati contractul de inchiriere