avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate vickystefy

Activitate vickystefy

Bună ziua, doresc sa îmi deschid o firma PFA (de inchirieri mașini) și nu știu ce calificări îmi trebuiesc în domeniu. Precizez ca, eu am numai liceul terminat, mai trebuie cursuri de calificare ceva. Și dacă trebuie sa am plătite toate datoriile fiscale la zi?Astept un răspuns, vă mulțumesc anticipat!
Răspuns la discuția Caut avocat în Pitești
Va mulțumesc pentru răspuns
Buna dimineața, caut un avocat în Pitești, pentru un caz de înșelăciune, grup infracțional, punerea în circulație a bancnotelor false. Ceva recomandări dacă se poate va rog frumos
judecatorul din camera preliminara , a depasit termenul maxim de 60 ZILE si nu este finalizata urmarirea penala , atunci cand dosarul a fost inchis procurorul a mai venit cu inca doua plangeri in aceiasi cauza , judecatorul din camera preliminara nu isi respecta termenul in care trebuie sa stea dosarul si face treaba procurorului care acuza aceea de terminarea urmariri penale ,in conditile in care noi vrem sa trimitem dosarul la reanchetare pentru ca urmarirea penala nu era completa

unde te adresezi cand sunt incalcate decizile din camera preliminara???
multumesc
catre ce instituti se fac plangeri cand un procuror face abuzuri in dosar?
Răspuns la discuția art 182
se poate o adresa catre institutul de emisiune ???? sau carei instututi publice apartine???
Discuție art 182
In cazurile privitoare la infractiunea de falsificare de moneda ori de alte valori, organul de urmarire penala sau instanta poate cere lamuriri institutului de emisiune. cine are adresa instututului de emisuni unde trebuie sa trimit o cerere , va multumesc