avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate Omi Bertean

Activitate Omi Bertean

Buna ziua, mulțumesc! Eu nu locuiesc în orașul în care este apartament, doamna administrator ma anunțat după 3 ani ca am datori timp in care mi-a pus dobânda, doamna avea nr meu de telefon, trebuie sa achit și dobânda?
Buna seara! În anul 2019 am cumpărat un apartament, acolo nu locuiește nimeni, am fost doar de 5 ori in apartament. Administratorul mă pune sa achit 800 cheltuieli; lumina, femeie de serviciu, hârtie, etc. Dacă acolo nu locuiește nimeni am obligația sa achit acesta suma?
Buna seara, un vecin a fost bătut de un alt baiat, ambii sunt majori. A fost la spital doctorul legist ia dat 30 de zile de îngrijire. A depus plângere la poliție. Este posibil ca agresorul sa facă
pușcărie?
Răspuns la discuția Administrația de locatari
Da este liber de sarcini
Buna seara am cumpărat un ap in licitație actele sunt finalizate ap este pe numele meu doar ca administratorul de bloc mă pune sa achit datoriile vechiului proprietar de 4600 lei “ care nu a locuit de loc acolo l-au cumpărat prin banca și au plecat in afara “ Administratorul nu vrea sa începem datoriile de la zero pe scara adică liftul și lumina . Întrebarea mea este sunt obligată sa le plătesc sau pot sa depun o plângere undeva ?
Răspuns la discuția succesiune
Bună seara mă refeream la bunurile tatălui rămase de la bunicul.Si de unde putem face rost de acte ptr casă,ca nu avem de cât un titlu de proprietate atât.Mulțumesc
Discuție succesiune
Bună ziua,tatăl meu a decedat acum 3 ani,eu sunt unica fica si era divorțat ,a mai avut un frate care a decedat cavaler, bunica trăiește din partea lui trăiește.Bunica stă in casă cu cumnata iei sora lu bunicu , casa a fost făcută de străbunicii si nu avem acte la ia decât Titlu de proprietate care e pe numele mătuși.Bunica ia dat prin notar partea ei matusi .Partea lu frate lu tata i se cuvine bunici sau si mi-e.Ce trebuie să fac să pot trece partea ce mise cuvine din casă mătuși ? Vă mulțumesc
Discuție succesiune
Bună ziua,tatăl meu a decedat acum 3 ani,eu sunt unica fica si era divorțat ,a mai avut un frate care a decedat cavaler, bunica trăiește din partea lui trăiește.Bunica stă in casă cu cumnata iei sora lu bunicu , casa a fost făcută de străbunicii si nu avem acte la ia decât Titlu de proprietate care e pe numele mătuși.Bunica ia dat prin notar partea ei matusi .Partea lu frate lu tata i se cuvine bunici sau si mi-e.Ce trebuie să fac să pot trece pe mine tot ce mia rămas de la tata.Vă mulțumesc
Răspuns la discuția Hărțuire
Un prieten,dar le este frică să meargă la politie că au aflat că sunt de la periferia orasului si să nu pună pe alti după să se ia de iei. Focșani este mic .
Răspuns la discuția Hărțuire
Mulțumesc de răspuns.Dacă chemam politia la respectivu îi făcea ceva lângă este un parc si sa oprit acolo cu alți ?