avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel2650

Activitate gabriel2650

Este desemnată ca reprezentantul primarului in C.A
Buna seara. contabila unei primarii are dreptul sa faca parte din consiliul de administratie al scolii, avand in vedere ca semneaza acte contabile privind unele fonduri pentru scoala si pt banii profesorilor?
Buna. vreau sa imi spuneti daca este vreo problema in cazul in care primarul a devenit nasul de cununie al contabilei, iar un consilier local nasul primarului?
Nu e nici o relatie in afara de legatura sef- angajat, aici s-a mers pe ideea de a distruge familii cu lista de convorbiri, deoarece are ciuda de foarte mult timp. Eu ce vreau sa stiu este, în ce măsură in conditiile legii a facut treaba asta, sa scoată lista cu numerele de telefon si ora la care au fost apelurile, si daca este legal ce a facut, fără acordul meu sau al persoanelor cu care s-a vb de pe telefon si mai ales ca s-a dat mai departe cu gândul de a face rău,

Adrian Dimitriu a scris:

cred ca ar trebui sa va rezolvati mai intai problemele familiale si apoi sa intrati cu penalul.
ceva imi spune ca relatiile cu seful sunt ceva mai adanci decat cele strict ierarhice de la locul de munca. gresesc? iar daca lucrati la o companie "de familie" ...

Nu cred ca ar fi vorba nici disciplinar, din moment ce a fost dupa ore de program, si mai ales cu ce drept s-a făcut asta, chiar dacă lucram in acelasi loc din moment ce nu am deranjat pe nimeni, nu cred ca sunt ei in masura sa rezolve problemele familiale in cazul asta

Ionita Cristina Avocat a scris:

Sa ii dati in judecata si sa le cereți prejudiciu de imagine. Ar putea sa va cerceteze disciplinar, nu sa predea lista.

Buna ziua, am urmatoarea problema: de pe telefonul de servici mi s-a scos lista cu convorbirile telefonice de catre seful meu care ulterior m-a amenintat ca o arata sotului unei femei cu care am avut cateva convorbiri, dupa ce am fost tinuti o luna in umiliri si tot felul, intr-un final acea lista a fost predata mai departe sotului, ba mai mult de atat o alta femeie a primit lista de la seful meu care in continuare ameninta ca face public, si dovedeste legatura dintre mine si acea femeie. este legal faptul ca desi am vb de pe telefonul de servici sa se divulge lista si chiar toate numerele de telefon cu care am avut legaturi fara acordul meu si mai ales ca vor sa faca acest scandal pentru a crea anumite probleme in familie? se considera asta un abuz? ce am de facut in cazul acesta sa ma apar?