avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate Relu2323

Activitate Relu2323

Buna ziua, meseria mea este de sofer profesionist, de aici imi castig traiul, fiind toata ziua pe drum in urma cu doi ani am avut o abatere ce a dus la suspendarea dreptului de conducere pt 3 luni. In momentul respectiv am contestat procesul verbal, acesta este inca pe rol, cauza tot fiind amanata "pentru a delibera". Din neatentie in cursul zilei de ieri am mai fost sanctionat cu 5 puncte amenda. Va rog sa mi spuneti daca amenda afecteaza procesul in desfasurare sau ce se intampla in situatia data?
Multumesc
Va mulțumesc frumos pentru atenție si informații
Bună ziua, din naivitate si incredere oarba am imprumutat o suma de bani (cateva mii de lei) unei persoane in promisiunea ca într-o luna ii va returna inapoi. Tot ce am in schimb ar fi niste mesaje de pe facebook in care se discuta despre asta. Se poate sa rezolv cumva problema legal? Ar mai exista persoane ce au aceiasi problemă cu persoana respectiva. Multumesc pentru orice sfat
Buna seara, sunt angajat ca sofer profesionist deci din asta imi castig traiul, azi in urma unei depasiri pe linie continuă mi-a fost suspendat permisul plus amenda, as dori sa stiu daca pot face ceva sa modific perioada in care sa mi-l suspende, as prefera sa-l predau intr-o luna de iarna in care sa-mi iau concediu deoarece activitatea este mai redusa. Va multumesc