avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1994 soluții astăzi
Forum Activitate forucocolina

Activitate forucocolina

Buna seara,
Ce clauze se introduc intr-un contract de munca pentru casiere?
In cazul unor furturi, indisciplina, etc?
Sau in orice alta situatie similara?

Va multumesc anticipat.
Astept sa imi raspundeti.
Buna ziua,

As dori sa stiu ce clauze ar trebui sa existe intr-un contract de munca pe care se trece ca si functie postul de casier - pentru unul din hypermarket-urile din Bucuresti. (ex : furturi, indisciplina, etc.)

Multumesc anticipat,

Cristina Vasilev
Discuție boala Alzheimer
Daca cineva este bolnav de aceasta boala mai este obligat sa plateasca orice fel de impozit (ma refer la impozitul pe casa si pe locul de veci), pe care il detine . Exista o lege prin care se specifica acest lucru?
Va multumesc anticipat.
Discuție Succesiune
Buna ziua, am avut o matusa care a decedata in urma cu 3 ani, a fost casatorita insa sotul a decedat, in urma lui lasand matusi un testament prin care lasa prin toate bunurile imobile (drept de proprietate si 1/2 din cota prin mostenire a uni loc de veci. Mentionez ca nu au avut copii, singura ruda fiind un frate si nepoata din partea fratelui. Dupa 6 luni de la decesul sotului sa facut succesiunea dupa testament, incheindu-se certificatul de mostenitor prin care se arata ca in calitate de sotie si legatara universala ii revine intreaga masa succesorala. In anul 2003 matusa a decedat, la 6 luni de la decesul ei sa facut succesiunea dupa certificatul de mostenitor al ei. timp de 6 luni sau dat anunturi la mica publicitate la cel mai citit ziar din Romania, fiind invitati(citati) la succesiune toti mostenitorii. in acest termen nu sa prezentat decat fratele dansei fiind singurul mosternitor, dupa incheierea actelor mai exact certificatul de mostenitor care atesta faptul ca fratele dansei este singurul care are drept de mostenire toate au fost bune. La 4 ani si ceva dupa incheierea actelor ne-am trezit cu unul dintre fratii unchului meu care sustine ca actele emise de catre notar prin care este declarat unic mostenitor fratele decedatei sunt false si ca acel act trebuie revocat si ca este nul deoarece ei ca si mostenitori din parte sotului nu au fost citati la succesiune? Intrebarea mea este daca succesiune sa facut dupa sot si ea a ramas unica mostenitoare ei ca si fratii din partea lui ce dreturi au?
daca nu au fost mentionati in nici un fel de act? Va rog sa ma ajutati .Multumesc
Discuție Mostenire
Buna ziua