avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate Anamariageta

Activitate Anamariageta

Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am rate lunare pentru apartament,plus credite de nevoi personale. Cum se calculează in acest caz valoarea,tor 1/4 din venitul net?
Bună ziua! Sunt administrator unei firme și angajat cu cim la o altă firma. Pot sa întru in concediu de creștere al copilului pe o perioada de 2 timp timp in care firma proprie își continuă activitatea și are venituri?pot sa incasez dividente?
Răspuns la discuția Executare silita angajat
Pot sa fac acum demers pt poprire cu plata retro?
Sunt administrator la o firma cu un angajat pentru care tot primesc înștiințare de poprire pe salar ,prima oară de la anaf iar acum de la executor judecatoresc.A trecut un an de când am primit cea de la anaf si acum de la executorul judec .Ce se întâmplă dacă nu le am dat curs, pot fi executată silit eu ca angajator?Are venit mic si plătește pensie alimentara. Mulțumesc
Discuție Fisa postului
Este legal sa fie introdus la "alte obligatii" in fisa postului, sa înlocuiești registratorul medical in timp ce tu esti încadrat în funcția de asistent medical? Total un alt COR?Precizez ca exista serviciu separat de registratura, care detine mai multi angajați pe acest post. Sunt presata sa semnez fisa postului cu condiția înlocuirii registratorului med ,eu neavand competenta în acest domeniu.Pot fi sancționata pt asta?Cine este responsabil cu explicatia in spital,ce serviciu?cui ma pot adresa pt acest abuz?