Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt administratorul unei firme și angajat cu cim, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt administratorul unei firme și angajat cu cim, pot avea CCC ?

Bună ziua! Sunt administrator unei firme și angajat cu cim la o altă firma. Pot sa întru in concediu de creștere al copilului pe o perioada de 2 timp timp in care firma proprie își continuă activitatea și are venituri?pot sa incasez dividente?
ana-cer, moderator
Da puteți sa întrati in concediu de creștere al copilului pe o perioada de 2 timp timp in care firma își continuă activitatea .