avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1917 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian 00

Activitate Adrian 00

Discuție Aliniat 1c
Va rog sa imi explicati ce inseamna aliniat 1 c......336 cod penal stiu ce e dar nu inteleg acolo cu litera c
Dupa ce camera preliminara aproba trimiterea in judecata in cat timp imi va fixa data primului proces?multumesc
Răspuns la discuția Primul proces
Multumesc frumos
Răspuns la discuția Primul proces
Dosarul meu a fost trimis de la parchet la instanta.....am vazut ca apare ceva cu camera preliminara si alcool la volan!!intrebarea mea este in cat timp voi avea un proces?cat e legal 1 luna 2...3....am un dosar pentru alcohol la volan.

Multumesc pentru raspuns doamna avocat!
Discuție Primul proces
In cat timp voi avea proces daca dosarul apare pe portalul instantei de pe 10.01.2019
Nu am nici o viza dar fac numai panarama o terorizez.....are si un copil minor......are amant.......cine stie ce ....
Buna ziua...de doi ani stau cu iubita intr-un apartament inchiriat si acun nu ne mai intelegem....contractul este pe numele iei dar nu stiu sigur daca este inregistrat la anaf...ma poate obliga sa parasesc locuinta?
Răspuns la discuția Pot obtine drept se conducere?
Multumesc
Am permisul retinut desi nu am fost oprit in trafic am ajuns la disperare nu ma pot intretine am ramas fara casa fara servici.....pot obtine in vreun fel drept de conducere?dosarul e la parchet in solutionare.....am avut alcolemie 0.91 la fiola...1.70. 1.50 la probe....m-i sa inscenat ....nu vreau sa fug de raspunderea penala dar trebuie sa ma intretin sa muncesc...eram sofer taxi....va rog sa ma ajutati
Răspuns la discuția In caz ca se da amnistia
Va multumesc frumos....cum am zis...e la parchet inca nu am ajuns la tribunal si nu am primit o condamnare....deci e la parchet in solutionare