avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1909 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ma poate da afara din locuinta inchiriata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ma poate da afara din locuinta inchiriata?

Buna ziua...de doi ani stau cu iubita intr-un apartament inchiriat si acun nu ne mai intelegem....contractul este pe numele iei dar nu stiu sigur daca este inregistrat la anaf...ma poate obliga sa parasesc locuinta?
Cel mai recent răspuns: Adrian 00 , utilizator 20:35, 10 Ianuarie 2019
Obligatia inregistrarii contractelor de locatiune nu intra in sarcina locatarului ,ci a locatorului
Aveti viza de resedinta la acea adresa?
In cazuri motivate autoritatile pot dispune parasirea locuintei
Nu am nici o viza dar fac numai panarama o terorizez.....are si un copil minor......are amant.......cine stie ce ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viză de reședință, obligațiile celui primit în spațiu Andreiy24 Andreiy24 Buna ziua. As vrea sa va intreb daca se poate, daca sunt cetatean moldovean (rep.Moldova) si stau in chirie aici in Romania, iar persoana la care stau in ... (vezi toată discuția)
Viza de flotan, riscuri pentru proprietar Hexman Hexman Urmeaza sa inchiriez legal (cu contract nu prin notar, dar declarat la finante) o locuinta unor pensionari si a copilului lor. Inainte de a incheia contractul ... (vezi toată discuția)
Intrare fara anunt prealabil in locuinta inchiriata lolozel lolozel Buna ziua, Suntem 2 tinere care stau in chirie si pt asta am semnat un contract de inchiriere cu proprietarul. Ne-am certat din cauza ca nu stie sa anunte ... (vezi toată discuția)