Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ma poate da afara din locuinta inchiriata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ma poate da afara din locuinta inchiriata?

Buna ziua...de doi ani stau cu iubita intr-un apartament inchiriat si acun nu ne mai intelegem....contractul este pe numele iei dar nu stiu sigur daca este inregistrat la anaf...ma poate obliga sa parasesc locuinta?
Obligatia inregistrarii contractelor de locatiune nu intra in sarcina locatarului ,ci a locatorului
Aveti viza de resedinta la acea adresa?
In cazuri motivate autoritatile pot dispune parasirea locuintei
Nu am nici o viza dar fac numai panarama o terorizez.....are si un copil minor......are amant.......cine stie ce ....