avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate Silvia Silvia

Activitate Silvia Silvia

Răspuns la discuția Pensia alimentara
Am inteles. Va multumesc frumos de raspuns. L-am tot chemat sa vina sa divortam pe cale amiabila si nu vrea.
Răspuns la discuția Pensia alimentara
Si in cazul in care mai apare si un al treilea. Primul primeste 280 lei dar imi zicra ca trebuie injumatatita si ca nu a dat sa o injumatateasca.
Buna ziua. Am o intrebare eu si sotul divortam si avem o fetita. Cat o sa ii fie pensia la fetita mea avand in vedere ca el mai are o fetita la care ii plateste pensia alimentara. El salariu in mana are 1800.00 si are si un apartament cu rata pe numele lui si o masina. Astept pareri si sfaturi. Va multumesc
Răspuns la discuția Scoaterea minorului din tara
Bine am inteles. Va multumesc de raspunsuri
Răspuns la discuția Scoaterea minorului din tara
Si la notar public daca o sa fie de acord e valabila. Si daca nu e de acord si ma adresez instantei o sa primesc deacum pana la pasti acordul
Răspuns la discuția Scoaterea minorului din tara
Pasaportul il am. Bunuri comune nu are ce sa vabda ca nu avem si inprumut bancar nu poate sasi scoata ca are deja o rata doar asta ma intereseaza cum pot sa o scot pe micuta din tara. Si daca nu imi da acordul ce pot sa fac in situatia asta
Buna ziua eu si sotul suntem despartit dar inca nu am bagat divortul nici unul. Si vreau ca de sarbatori sa merg in austria la nanasi pentru o saptamana cu fetita mea. Pot sa o scot din tara fetita singura sau trebuie tatal sa imi dea o deaclaratie ca e deacor si daca suntem casatoriti. Astept raspunsuri
Discuție Divortul
Daca sau demarat procedurile de divort si am ajuns in instanta. Si pe urma ne inpacam ce trebuie sa fac in momentul de fata. Multumesc
Răspuns la discuția Parasirea caminului conjugal

A
Răspuns la discuția Parasirea caminului conjugal
A