avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate Mariana alazaroaie

Activitate Mariana alazaroaie

Mama copilului a hotarat ca e mai bine sa il dea spre adoptie,dar ii este dor si vrea sa renunte la această decizie

gi-jane2 a scris:

Pai tot parintele face cerere de adoptie ? Parintele poate fi sua nu, de acord cu adoptia.
incercati sa detaliati situatia.



Mariana alazaroaie a scris:

Dacă părintele copilului(cel ce ia dat viață) face cerere pentru a demara procedura de adoptie a copilului minor,se mai poate anula cererea?

Dacă părintele copilului(cel ce ia dat viață) face cerere pentru procedura de adoptie a copilului minir,mai anula cererea?
Ma puteți ajuta?

Cornel Vasile a scris:

Atunci asteptati sa va contacteze cineva ....

E ceva personal

Cornel Vasile a scris:

Postati nelamurirea dvs.

Am nevoie de consultanță gratuita legat de legile protecției copilului
Doresc sa vorbesc telefonic legat de o
problema personală

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este bine sa stiti ca aceste proceduri au durata îndelungată si presupun costuri destul de ridicate.
Nu se rezolva in 1 luna.

Am nevoie de un avocat ce cunoaște foarte bine legile privind adopția și copii din plasament
Am nevoie de un avocat care mă poate ajuta in legătura cu drepturile și obligațiile părintelui cât și a protecției copilului,deoarece sunt pusă intr-o situație in care nu știu ce sa fac,este foarte urgent și as vrea sa vorbesc cu dans(a/ul) la telefon astăzi sa ii pot explica mai bine situația . Multumesc enorm de mult
Discuție Daune morale
Sunt parte vătămată a unui proces și am de primit daune morale,procesul este soluționat dar nu specifică până când trebuie să-mi plătească daunele,ce e de făcut?