avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate Mara Maria

Activitate Mara Maria

Am un baiat in varsta de 18 ani diagnosticat cu handicap .Intrebarea mea este daca se incadreaza pt.pensie de invadilitate avand in vedere ca nu va putea munci
Sunt casatorita dar despartita in fapt de doi ani am un baiat in varta de 14 ani din alta relatie as dori sa i cumpar fiului meu o garsoniera si vreau sa stiu care e procedura deoarece as dori sa i fie trecuta pe nume fara ca sotul meu sa fue trecut in actul de vinzare cumparare .Vs multumesc
Discuție Defaimare
Am fost defaimata de pe un cont fa
Ls facebook
.Intrebarea mea este pot afla cine este proorietarul contului fals
Discuție Divort
Bună ziua! Sunt separata de soț și am o fetita de 4 ani suferind de autism în momentul tul de fata sunt în proces cu el pt. Pensie alimentara. As dori sa divorțez și as Vrea sa știu da a pot divortafara a-mi lua avocat. Va multumesc


Buna ziua!Am un baiat de 11 ani a locuit cu tatal lui pina in urma cu trei luni cind acesta s-a imbolnavit de cancer .Rudele acestuia se opune sa mearga baiatul in vizita la tatal lui in weekend.Bauatul are handicap grav iar alocatia pensia de handicap si salarude insotitor le incaseaza tot tatal copilului .Unde as puteaapeka sa intru in drepturile copilului deoarece copilul e la mine
Sunt casatorita avem impreuna un copil diagnosticat cu autism eu. fiind insotitoarea copilului.In urma unor neintelegeri in urma cu trei luni m am separat de sot(inca nu am divortat.Intrebarea mea este daca pot sa l chem in instanta pt. plata pensiei alimentare
Discuție Asigurari
Sunt angajata cu luna februarie a acestui an inca nu am primit cardul de sanatate .Unde pot sa ma adresez!Va multumesc!
Răspuns la discuția Concediu
Va multumesc!
Discuție Concediu
Sunt insotitoarea fiicei mele cu handicap grav as doiri sa stiu daca am dreptul la concediu siu daca mi se plateste Va multumesc