avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate Adriana241971

Activitate Adriana241971

Răspuns la discuția Datorii asociatie
Datorii de aprox 1000 lei iar executari în val de 360 ron si acum 800 ron
Eu cred ca era mai normal sa ma anunte si nu se ajungea la asemenea sume
Răspuns la discuția Datorii asociatie
Eu am inteles...doar ca de executarile silite nu am stiut nimic ...despre ele e vorba
Răspuns la discuția Datorii asociatie
Eu am inteles...doar ca de executarile silite nu am stiut nimic ...despre ele e vorba
Răspuns la discuția Datorii asociatie
Datoriile au fost achitate ... ideea e ca eu nu am fost instiintata ca daca nu se plătesc acele datorii asociația va fi dată în judecată deși din 2016 am plătit lunar obligațiile ce țin de apartament către asociatie... la acele datorii la fel se plăteau penalizări pe care tot eu le plăteam... dacă mă instiintau ca asociația are de suferit situatia ar fi fost alta ... în 2 ani nu mi.au spus nici macar o data de chestia asta
Stiam de datorii dar nu stiam ca asociația e data in judecata si nu,nu s.a facut nicio ședință
După plata datoriilor acum sunt trecute ca si plata executarile silite ... despre aceste plăți ar fi vorba acuma ... e normal sa imi fie trecute la asociatie din moment ce eu nu am fost instiintata niciodată ca asociația e in judecata din cauza datoriilor care au fost?
Răspuns la discuția Datorii asociatie
Părinții mei sunt decedați si nu am facut succesiunea apartamentului ... suntem 4 frați iar înaintea mea a stat o soră care a plecat în Germania de 2 ani si a lăsat ceva datorii la asociatie ... dar ideea e ca nu am fost anunțată ca asociația va fi dată în judecată dacă nu se plătesc acele datorii.... intr.un final datoriile către ei le.am plătit în totalitate luna aceasta ... după ce am plătit am aflat ca asociația are de plătit executari silite din anii din urmă... mentionez ca nu m.au înștiințat în nicio luna de 2 ani de când locuiesc de faptul că asociația este executată silit pentru datoriile pe care le aveam
Dacă eu locuiesc la actuala adresa din 2016 si persoana care a locuit inainte a avut datorii la asociatie ,ținând cont că eu plătesc lunar cheltuielile ce țin de apartament către ei ...acum sa imi spuna ca sunt cheltuieli cu executare silită pt neplata acelor datorii ,nu m.au anunțat niciodată ca daca nu plătesc datoriile din urmă asociația e data in judecata ... e normal ca acele executari sa le plătesc? Mentionez ca nu m.au anunțat niciodată ca sunt dati in judecata
Locuiesc la bloc la et 4 ...am fost tăiată de la rețeaua de gaze de mai mulți ani de către asociația de locatari...as vrea sa ma rebransez si as vrea sa stiu care sunt pasii si cat ma costa rebransarea... cat durează până ma rebranseaza ( cei de la asociatie au zis ca au depus cerere pe 2 oct 2018 )
Răspuns la discuția Acoperișul blocului
Pe mine ma interesa ce trebuie facut cand presedintele de asociație nu se implica in a face astfel de lucrări deși e o necesitate majoră...între timp am depus o cerere scrisa si astept un raspuns ..greu caci la 1 oct am depus dar sper sa primesc un raspuns
Răspuns la discuția Studii
E nevoie de vree 4 luni pe an ... nu cred ca poate beneficia de atata concediu de odihna
Discuție Studii
Bună ziua ! Am o fata de 20 ani care lucrează cu contract de munca in Anglia...este studenta in ultimul an la o facultate din Romania ( buget ) si ar trebui să vină pentru sesiuni si licenta in Romania ...ce fel de concedii sa isi ia având în vedere că I.ar trebui o luna in ianuarie si 3 luni aprilie - iulie ?