avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate Stylosaxz

Activitate Stylosaxz

Concediu Incdteaz în iulie 2021 și al 2 Lea copil este născut în martie 2021
Bună ziua. Vreau sa știu și eu va rog : 1. Dacă un copil poarta atât nume de familie al tatălui dar și al meu, am nevoie de acordul lui sa ies din tara cu copilul?
2. Ce acte trebuie depuse la locul de munca sa anunț ca sunt însărcinată a doua oara, acum fii d în concediu creștere primul copil
3. Ce acte îmi trebuie pentru a prelungi indemnizația având în vedere faptul ca la prima indemnizație s.au calculat și ceva drepturi de autor pe lângă media salariului. Sper ca acum sa am aceasi indemnizație...
3. Când se depun aceste acte pentru stimulent nou născut, indemnizație..
Va mulțumesc
Răspuns la discuția Concediu maternal
Mulțumesc mult
Bună ziua! Am și eu o întrebare. Am întrat astăzi în concediu prenatal. Am lucrate lunile ianuarie, februarie, martie și aprilie. Știu ca se calculează ultimele 6 luni. Am o pauza de 3 luni în care nu am lucrat. Și anume octombrie, noiembrie și decembrie. Pt bani se calculează lunile august, septembrie, ianuarie, februarie, martie și aprilie sau ies cu 0 lei pe cele 3 luni nelucrate? Multumesc
Mulțumesc frumos pt răspuns. Pt concediu maternal trebuie sa am cel puțin o luna din ultimele 12 sau mai mult? 3

Editat : citare raspuns anterior
Bună ziua! Am tot citit cum trebuie anunțat oficial angajatorul ca sunt însărcinată dar nu am înțeles cum procedez în cazul în care lucrez la un magazin micuț unde sunt eu, încă o angajata și șefa. Cum as putea sa o anunț oficial, fără sa existe posibilitatea sa spună ca nu a primit nimic scris și sa ma concedieze?