avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate Modicolo

Activitate Modicolo

Buna,as dori sa stiu daca mai este valabila legea Lupu,cea legata de retrocedari de pamant?
Bună ziua, o sa încerc sa fiu cât mai concis, deci, pe data de 20 Dec, am zbor către Buc din Franța, Bordeaux și am o escala la Amsterdam, Olanda. Întrebarea este, voi face carantina in tara? Menționez ca fac testul covid și am și contractul de munca care atesta ca am lucrat în Franta
Pentru persoanele detașate în străinătate, dacă ești în carantina,cum se va plăti diurna?
Discuție Info diurna
Sunt detașat în străinătate, lucrez ptr o firma interim din România și as dori sa știu dacă în cazul carantinei diurna merge în continuare? Va multumesc
Răspuns la discuția Informare
As fi vrut sa știu dacă diurna e plătită în cazul în care sunt forțat sa fiu izolat la domiciliu din cauze externe,?
Discuție Informare
Bună ziua, as avea o întrebare, deci, eu sunt detașat în Franța cu o firma interim, și din cauza coronaviruslui sunt obligat sa întru în carantina, deci, întrebarea este, sunt plătit în perioada cât sunt izolat?
Discuție Info
As avea o intrebare.Deci,am avut un unchi,care a decedat,iar eu sunt unicul mostenitor,,iar unchiul meu este posesorul a 4 ha de teren arabil ,iar in timpul vietii,nu a facut nici o actiune de retrocedare in timpul vietii,deci,intrebarea mea este,mai am dreptul la retrocedare?stiu ca exista o lege care specifica că pana in 2010 ,mai puteai sa faci o actiune legala.
Discuție Info
As dori sa intreb ceva,deci o sa fiu cât mai cat mai succint.
Deci,am avut un unchi,care a murit acum cătiva ani,el a avut 4 ha date la CAP,in schimb el nu a mai facut demersurile necesare pentru recuperare.
Intrebarea,mea este,dacă mai am dreptul ca unic mostenitor,sa revendic acele ha dupa atata timp?
Vreau sa notific ca el nu avea copiî si sotia lui murise cu ceva ani inaintea lui

Va multumesc
Discuție Informare
Valabilitatea cardului de sanatate,s-a prelungit?Dacă e așa,as vrea sa știu cu cât?
Va multumesc.
Discuție Info
Buna ziua,o sa fiu cat mai succint.
Am un apartament ,in Buc,am fost casatorit 13 ani,am doi copii iar sotia a murit.
In timpul cat a trait,eu am divortat.
Copii sunt mari si vor sa partajeze casa.
Intrebarea,este,eu am vreun drept asupra apartamentului,chiar daca am divortat?