avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate flower_eu_ele

Activitate flower_eu_ele

Răspuns la discuția deducere personala de baza
ce inseamna deducere? (nu se impoziteaza intreg salariul net/brut)
deducerea suplimentara pt.copil in ce suma se face, si impreuna cu deducerea personal pana la ce suma din brut se face
Răspuns la discuția cesiune sau vanzare firma
multumesc mult pt.raspunsuri

la revedere
Buna, asi vrea sa va intreb.
am o firma infiinatata in 2008,fara activitate pana in mai 2009, de atunci suspendata pentru 3 ani. am depus doar decl.fara activitate, nu am depus bilant.Asi vrea sa o instrainez(mai bine zis sa nu mai apara pe numele meu,pt.ca noul loc de munca nu imi permite): cesiune,vanzare,radiere. Cum ar fi mai bine sa procedez? si asta cat mai repede.
In cat timp s/ar putea efectua fiecare, si care ar fi costul.
Răspuns la discuția ce ma sfatuiti?
cum, cand pot intra in posesia carnetului de munca?

multumesc mult de raspunsuri
Răspuns la discuția ce ma sfatuiti?
pentru incetarea c.m. unilateral asi putea motiva o culpa a angajatorului intrucat nu cred ca vor fi de acord cu incetarea contractului de munca prin acordul partilor.
Răspuns la discuția ce ma sfatuiti?
Multumesc de raspuns

cum se procedeaza cu lichidare la zi, pt.ca nu asi vrea preaviz?
ar putea sa ma dea in judecata?
C.o. nu mai am pt.ca m/am pregatit pentru acest moment.


Discuție ce ma sfatuiti?
Vreau sa imi schimb locul de munca, si vreau sa stiu prin ce modalitate sa solicit desfacerea vechiului contract de munca. Eu asi dorii trasfer sau lichidare la zi si nu preaviz.
Ce consecinte negative asi putea intampina daca SC nu doreste asta.
cum asi putea proceda?
Răspuns la discuția blocat roti
revin cu rugamintea daca imi puteti spune daca poate exista vreo intelegere intre politie!, politia comunitara...sau alte institutii ce supravegheaza circulatia auto si diferite firme, in speta cea de care va spun eu , sc artera park srl, care sa faca acest lucru(

am facut foto. masinii si persoanelor care mi/ blocat roata, erau imbracate civil, si circulau cu o Dacie rablagita.

in partea de jos a asazisului p.v. scria ca procesul verbal s/a incheiat in baza contractului de concesiune nr... dar nu spune cu cine ...Consiliu local...politie???

si mi/a dat drept de contestatie in 15 zile de la comunicare si se depune la SC Artera....

va multumesc
Răspuns la discuția blocat roti
exista vreo reglementare in codul rutier unde este mentionat ca poti opri max.5 minute indiferent de semn?
Răspuns la discuția blocat roti
chiar asta voiam sa aud, poate exista vreo intelegere intre politie!, politia comunitara si diferite firme, in speta cea de care va spun eu , sc artera park srl, care sa faca acest lucru.

am facut foto. masinii si persoanelor care mi/ blocat roata, erau imbracate civil, si circulau cu o Dacie rablagita.

in partea de jos a asazisului p.v. scria ca procesul verbal s/a incheiat in baza contractului de concesiune nr...
si mi/a dat drept de contestatie in 15 zile de la comunicare si se depune la SC Artera....