avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1391 soluții astăzi
Forum Activitate Norbert.Kovacs

Activitate Norbert.Kovacs

putin probabil dar teoretic se poate cred
Buna seara, in 18.11.2019 am fost prins conducand cu permisul suspendat si mi sa facut dosar penal, in data de 21.10.2019 am primit decizia in care scria 8 luni de inchisoare si amanarea aplicarii pedepsei pe durata unui termen de suprabeghere de 2 ani, dupa ce primesc hotararea definitiva si ma duc sa o depun la serviciul rutier o sa primesc pemisul inapoi sau o sa il suspende pe 3 luni?
Am primit renuntare la urmarirea penala in data de 25.06.2019,cat mai tre sa astept pana iau inapoi permisul?
Salutare, in 18 noiembrie 2018 am fost surprins de un echipaj de politie conducand cu permisul suspendat, mi sa intocmit dosar penal in ziua respectiva si de atunci pana in momentul de fata am fost sa dau declaratii de doua ori la politie, dupa aceea am ajuns la procuror in data de 25.06.2019 si el mi-a dat sentinta de 8 luni inchisoare cu renuntare la urmarirea penala, intrebarea mea este prin ce etape mai trebuie sa trec pana recuperez permisul.
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
După cât timp ai primit NUP de la procuror după ce ti sa făcut dosarul?
Salut, am un dosar penal pentru conducere cu permisul suspendat, am fost la politie și mi-au zis ca este pe rol, oare cât durează pana ma cheamă procurorul la audiere sau pana îmi da un rezultat?
astazi am fost la politie si mi-au zis ca dosarul este pe rol, oare daca este pe rol timpul pe care trebuie sa il astept pana la solutionare este mai scurt sau dureaza tot la fel de mult?
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
Salut, dupa cat timp ai primit renuntarea la urmarirea penala dupa ce ti sa facut dosarul?
oare sunt sanse sa nu imi anuleze permisul?
Dar nu pot face cerere la parchet sa imi deie o dovada cu drept de circulatie pana la finalizarea procesului?