avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate Ely26

Activitate Ely26

Mai nou am aflat că a fost la primărie și a plătit impozit pe terenul pe care îl ține abuziv pe anul acesta.Mă poate afecta în vreun fel?
Mulțumesc!
Am făcut succesiunea.
În 2020 sau împlinit 3 ani de la decesul acesteia.
Persoana respectivă când a lăsat testamentul a mers și la un medic psihiatru și a primit o adeverință ceva.
Bună seara!Am și eu o nelămurire.Am un vecin care spune că a cumpărat o bucată din gradina pe care eu o moștenesc acum.El spune că ar fi cumpărat de la un cumnat (el nu ar fi avut drept)dar cu un contract încheiat de mâna , pentru că legal nu se putea. El continuă să construiască pe acel teren dar eu nu vreau să îl mai las.Cum aș putea proceda ca să nu mai construiască pe terenul meu?
Bună seara! Aș dori și eu o nelămurire.Eu am un testament de la o persoana care nu a avut copii.Am făcut succesiunea și sunt singurul moștenitor.Acum a apărut o nepoată care îmi cere copii ale testamentului și al titlului de proprietate, iar eu nu știu dacă este ok să îi trimit.Ce trebuie să fac?
Dacă aș dori să vând 2000mp grădină cam, cât ar costa actele de vânzare cumpărare?
Discuție Intabulare
Bună ziua! Dacă am certificat de moștenitor ce fel de acte am nevoie să intabulez o grădină? Și cam, cât ar putea costa?
Răspuns la discuția Succesiune
Adică încă 1 frate de care eu nu stiam si nu a fost trecut in anexa24