avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate cmadrian1

Activitate cmadrian1

Urmasii, au voie sa semneze acordul de asociere, in baza a ce ?
buna ziua. In Acordul de asociere Sunt trecuti cativa proprietari care intre timp au decedat. Daca nu au facut succesiunea, cine poate reprezenta acele apartamente si cu ce drepturi in cadrul adunarii generale ?
Răspuns la discuția ITM, presedinte fara indemnizatie
Multumesc pt. raspuns. In acest caz, mai trebuiesc depuse declaratiile fiscale(112, 010, 205) ? Daca da, de catre cine ?
Buna ziua. Este adevarat ca presedintele si cenzorul trebuie sa aiba contract de mandat chiar daca nu xunt platiti ?
Buna ziua. As dori sa aflu ce poate face comitetul ezecutiv al unui bloc, in cazul in care a angajat un administrator fara atestat. Mentionez ca dorim sa pastram acest administrator pana la obtinerea atestatului.
Buna ziua. As dori sa aflu raspunsul la cateva intrebari, in calitate de presedinte de bloc. Cine numeste administratorul (adunarea generala sau comitetul executiv) ?
Cine raspunde in fata legii pentru numirea unui administrator fara atestat ? Hotararile dintr-o adunare generala precedenta mai sunt valabile si dupa actuala adunare(ex: scoaterea de la cheltuieli pentru o persoana in cazul presedintelui si a cenzorului) ?
Răspuns la discuția Program vizita - marire
va multumesc tuturor pentru raspusuri.As dori sa mai stiu daca am sanse sa obtin custodie comuna, noi fiind despartiti pe baza vechiului cod civil. In cazul custodiei comune as putea beneficia de un program mai permisiv ? Va intreb acest lucru ca o alternativa, in cazul in care nu ma inteleg cu mama copilului (pana acum nu am reusit)
Răspuns la discuția Program vizita - marire
fiica mea vrea marirea programului, dar fara sa stie 'mami'. Martori nu as vrea sa implic, deoarece sunt parintii prietenilor fiicei mele si nu as dori ca fosta sotie sa intre in conf;ict cu ei. As dori sa stiu ce motive ar putea invoca in cazul in care nu este de acord.
Buna ziua. As dori sa aflu daca pentru marirea programului de vizita am nevoie de martori sau dovezi, si ce sanse as avea sa obtin marirea programului.
In acest moment am urmatorul program : primul si al treilea weekend de sambata ora 10 pana duminica ora 18 (as dori de vineri ora 18 pana duminica ora 20); doua saptamani in vacanta de vara ( as dori prima sau a doua jumatate a vacantei de vara). Mentionez ca am o fetita de 7 ani, intelegandu-ne foarte bine, care m-a rugat sa fac acest lucru fara sa o implic pe ea (probabil de frica).
Răspuns la discuția abuz in serviciu
Va multumesc pentru raspunsuri. Totusi ce sa fac ? Daca nu semnez cererea voi ramane fara servici. Daca o semnez, pe ce mptiv ma poate da afara?