Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator fara atestat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator fara atestat

Buna ziua. As dori sa aflu ce poate face comitetul ezecutiv al unui bloc, in cazul in care a angajat un administrator fara atestat. Mentionez ca dorim sa pastram acest administrator pana la obtinerea atestatului.
Sa isi ia atestatul, sunt cursuri care dureaza 2 saptamani si intra in legalitate.
Fie varianta propusa anterior ,fie pentru a nu incalca norma in vigoare,poate declina provizoriu responsabilitatea exercitarii atributiilor de administrator de imobil unuia dintre membrii comitetului executiv