avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Activitate alfamar grup srl

Activitate alfamar grup srl

Răspuns la discuția DEMISIE ADMINISTRATOR
OK.

MULTUMESC
Răspuns la discuția DEMISIE ADMINISTRATOR
DA, SCUZE, CALITATEA DE ASOCIAT.
NU DORESTE CESIONAREA PARTIOR. MAI MULT E PE CALE DE A REZILIA CONTRACTUL DE INCHIRIERE AL PUNCTULUI DE LUCRU UNDE NE DESFASURAM ACTIVITATEA. PRESUPUN CA VIZEAZA ACEST SPATIU PENTRU VIITOR.
VA ROG SA-MI RASPUNDETI SI LA INTREBAREA LEGATA DE DEMISIE.

MULTUMESC
AM O SOCIETATE DIN ANUL 2000 IN CARE SUNTEM 2 ASOCIATI. EU AM 40% DIN PARTI SI SUNT SI ADMINISTRATOR. ASOCIATUL MEU NU MAI VREA SA AVEM ACTIVITATE PE ACEASTA FIRMA INCEPAND CU 01.04.2009, CONTRAR VOINTEI MELE, DESI AU MERS TREBURILE BINE SI FARA PROBLEME PENTRU FIRMA. (IL BANUIESC CA AR INTENTIONA SA-SI DESCHIDA O ALTA FIRMA SINGUR)
Intrebarile mele sunt:
1.POT IMPIEDICA ACEASTA DECIZIE A LUI?
2.IMI POT DA DEMISIA DIN FUNCTIA DE ADMINISTRATOR ?

MULTUMESC ANTICIPAT
Răspuns la discuția credite neachitate
inca ceva va rog
in procesul de partaj pot ceda partea mea de imobil unuia din copii?
Răspuns la discuția sediu social
Va multumesc
Discuție sediu social
Imi poate spune cineva daca se pote vinde un imobil la adresa caruia figureaza cu sediul social o firma?
Buna ziua

Imi poate spune cineva daca nu am efectuat integral concediu de odihna in anii 2000-2006 mai pot beneficia de el?
Daca DA, cum pot trage la raspundere angajatorul in cazul in care acesta refuza? Dar orele suplimentare care nu le-am luat nici in zile libere si nici nu au fost platite (e vorba de aceeasi perioada)?

Va multumesc
Răspuns la discuția infintare punct de lucru
Multumesc mult,
as mai dori sa stiu daca in afara de autorizatiile de la registru comertului am nevoie si de ceva aprobari de la primarie
si de cand pot incepe activitatea? de la depunerea actelor sau cand intru in posesia lor
multumesc!
buna ziua
sunt noua pe acest forum si cer ajutorul dvs.
am o societate infintata in 2005 care nu prea a avut activitate. sunt la sfarsitul negocierilor pentru un spatiu comercial intr-o piata din bucuresti. as dori sa stiu cum pot incepe activitatea la acest punct de lucru ca sa fiu in legalitate.
va multumesc