avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate danjoe

Activitate danjoe

Luminati-ma si pe mine!
Cum este cu ..."depunere online la ghiseu..."
Pentru ce suntem in mileniul III?.
Propun o initiativa legislativa pentru intoarcerea la numaratoare, la abac, la quipu!
Totul este ecologic...
Ne intoarcem la mama natura...
Dragule,
eu sunt optimist!

Ii doare pe ei undeva?
Ii doare ca muncim noptile pentru a recupera timpii pierduti pe la cozi?
Nici pe mine nu ma doare ca au salarii mici, ca-i da afara, ca-i comaseaza, ca-i restructureaza, ca-i desfiinteza. [EDITAT]





Asa am procedat, singura posibilitate logica discutata si la trez. locala si asumata si de ei.
Dar mai mergem si pe tacaneala ilogica a guvernantilor, care-mi spune ca ceva se va mai modifica...
Pana la 31.oct va mai veni o modificare la modificarea schimbarii. Vom depune cu to(n)tii 010.
@florinsavu,
va rog frumos: contabilitate simplificata aka depunere declaratie trimestriala cu raportare lunara#-o.
daca eu optez pentru depunere lunara in continuare, mai trebuie sa depun 010?
Am optat pentru firmele mici sa dau tot lunar D112. Imi ies din mana, se lasa si ei pe tanjeala cu plata si se inglodeaza in restante. Asa stiu o treaba, toata lumea declara lunar, nu-mi ies nici eu din mana. 010 ar trebui sa ramana la fel, cu tremene lunare, nu schimb nimic; ar mai trebui in Ianuarie sa dau formularul pentru trim.1 2012. sa ajungem pana atunci, in rest numai bine!
Da-l afara! sau renunta la serviciile lui.
Asociatul unic trebuie sa fie si administrator, sunt banii lui, este investitia lui, este munca lui.

As dori sa ma lasati sa fac o corectie:
- daca ne plimbam prin univers voltairean, kafkian, ajungem inevitabil la Hitler si Stalin.
-as sugera sa ramanem pe meleagurile noastre. cu Miorita noastra cea din lumea lui Caragiale.
-din pacate, cand citesc Ismail si Turnavitu ii vad pe presedinte si pe premier, si ma duce gandul, cine-i Palnia, cine-i Stamate.
-hai sa-i lasam pe ceilalti in lumile lor si hai sa vedem cum o putem inbunatati pe a noastra.
.·.
In primul rand moderatorii, inainte de a cenzura/prin stergere o postare a unui membru de pe forum sa se gandeasca ca Natiunile Unite au promulgat accesul la internet ca pe un drept fundamental al omului. Cat se produce cenzura si pe un site de idei, inseamna ca promiscuitatea, in gandire, este pe drum de a fi ridicata la rang de virtute nationala.
Freespeech nu este NewSpeak.
Răspuns la discuția Teste Revisal 5
Sunt mai destept decat ei, am rezolvat-o inaintea lor.
Diferenta intre lucru la stat si muncit la patron!
Răspuns la discuția Teste Revisal 5
Rezolvat ecran NEGRU!
--se instaleaza : .Net.Framework v2.0 SP2, v3.0 SP2 si V3.5 SP1
Indicat de dezinstalat mai intai toate variantele din PC car nu sunt cuprinse in cele de mai sus.

Acasa nu te intreaba nimeni de licente!
Specificatiile lor hardware se refera: pentru Vista si W7. Pentru licente nu-i nevoie de memorie sau spatiu pe HDD, e nevoie de milioane.
Eu folosesc XP Enterprise Edition SP2, dar eu sunt si tehnicianul IT la munca si stiu cum sa-l ghidonez. La alte firma nu ai voie sa umbli in SOFT, eu umblu...
Mi-au luat PC ce am vrut eu (fara sa sar calul) numai sa fie bine, cu toate raportarile la zi si cat mai computerizate. Raportari online, banca online, plati online, trebuie sa fiu la zi cu toate noile aparitii de acest gen. Firma cat mai "calcularizata", dixit patron
Răspuns la discuția Teste Revisal 5
1)-la serviciu si acasa am aceleasi configuratii, proc.2.4 gb dual, si ram 1gb. video onboard 64 Mb
-acasa l-am instalat si l-am testat. e un pic mai greoi pana introduci salariile si elementele de salarizare, trebuie sa ai la indemana dosarele angajatilor sa verifici datele introduse anterior. Iti aduce de la datele firmei la datele slariatilor pe crae ti-i aduce unul dupa altul pentru a corecta si/sau a pune elementele de salariu. Aplicatia din care faceti importul trebuie sa arate versiunea Revisal 240.
Asta dupa ce ati pus si Patchul 7

-iar la serviciu am ecran negru.
la serviciu microsoft framework 2.0 SP1 + framework 3.0 Sp1 si 3.5
acasa microsoft framework 2.0 SP2 + framework 3.0 SP2 si 3.5 SP1
Cred ca aici este problema.O testez maine si va spun rezolvarea.

2)- acele cerinte ale lor sunt pentru Vista si Win7.
XP il am si pe un PC cu proc Intel de 876 Mb unde-si tine sotia contabilitatile.
Upgrade e upgrade dar licenta de Vista sau Win7?. Aici cred ca-i o manareala sa cresca vanzarile lu' Gates.