avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1049 soluții astăzi
Forum Activitate adria70

Activitate adria70

Răspuns la discuția Liber 15 august
Multumesc frumos, la fel am crezut si eu!Parerea celor de la RU este insa alta, desi argumente legale nu au!
Răspuns la discuția Liber 15 august
Desigur.
Discuție Liber 15 august
Buna ziua!Sunt functionar public iar in perioada 14.08-18.08 am fost la un curs, prin intermediul institutiei la care lucrez.Intrebarea mea este beneficiez de liberul din data de 15 august?
Va multumesc!
Buna ziua!Mai pot obtine un duplicat dupa duplicat "Diploma de Bacalaureat" ?Secretara de la la facultate mi-a pierdut duplicatul dupa Diploma de Bacalaureat.
Buna ziua,vin la dvs.cu urmatoarea problema :mama a decedat in februarie, suntem 5 frati, unul decedat ,exista si un sot care nu este tatal nostru, acesta nu doreste sa aduca actele care compun masa succesorala.Unul din frati a deschis succesiunea. Mama a avut o casa dinaintea casatoriei,a cumparat 1 in timpul casatoriei,au avut si conturi in diferite banci insa ne-am interesat si sunt goale stim doar de un cont pe numele sotului in care mai sunt niste bani.Cum putem proceda?cat timp dureaza succesiunea in instanta?am dreptul sa intru in casa mamei dinaintea casatoriei pana la terminarea succesiunii?celalalt apartament fiind inchiriat ,banii proveniti din chirie sunt luati de sotul mamei.Va multumesc anticipat,astept raspunsurile dumneavoastra.
Discuție Partaj Spania?
Buna seara,am si eu o intrebare,cumnatul meu sta de 8 ani in Spania impreuna cu sotia si cei 2 copii.Acum un an ,ea l-a acuzat de violenta in familie ,a fost arestat si condamnat la 3 ani de inchisoare.Nu l-a acuzat de violenta, decat la 1 an dupa ce a primit apartamentul de la soacra mea ,care avea o casa la curte pe care a vandut-o, in schimbul apartamentului respectiv.Cumnatul a facut actele casei ,pe numele lor.Dupa ce a reusit sa il bage la inchisoare acum il ameninta ca ii ia si casa .V-as ruga daca se poate sa ma informati si pe mine, se poate face partajul in alta tara?(Ea a introdus actiune de divort acolo)
Va multumesc!
Răspuns la discuția Reparatii acoperis bloc
Multumesc pentru raspuns,dar avansul pentru lucrari s-a platit din fondul de reparatii ,banii nu trebuiau pusi la loc?Nu am dorit alta chitanta ,doar sa treaca separat cheltuieli de intretinere si reparatii ex: la rubrica reprezentand 125,63 ron intretinere+74,07 reparatii.
Pe chitanta scrie suma totala 199,70 ron reprezentand intretinere august.
Răspuns la discuția Reparatii acoperis bloc
La cota parte indiviza sunt trei rubrici:C.I:1,4; hidroizolatie terasa:74,07;cheltuieli administrative:2,46; total intretinere: 199,70
Răspuns la discuția Reparatii acoperis bloc
Bna ziua!
Am si eu o problema :administratorul nostru a reparat acoperisul vara aceasta.Toate bune si frumoase,nu a facut o licitatie cum se procedeaza normal,toate lucrurile s-au facut pe ascuns.Dar am trecut peste asta intrucat nimeni nu a comentat nimic.Acum vine partea interesanta,desi pe lista de intretinere la capitolul cheltuieli pe cota parte indiviza apare xxx suma de plata reparatie terasa, pe chitanta de plata apare suma de plata xxx reprezentand intretinere august 2009.Vi se pare normal?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.