avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate Miculescu Sorin

Activitate Miculescu Sorin

Vreau sa cumpar o masina de la o firma care este in insolventa oare o pot inmatricula pe persoana fizica ? Va multumesc
Vreau sa cumpar o masina de la o firma care este in insolventa oare o pot inmatricula pe persoana fizica ? Va multumesc
Vreau sa cumpar o masina de la o firma care este in insolventa oare o pot inmatricula pe persoana fizica ? Va multumesc
Vreau sa cumpar o masina de la o firma care este in insolventa oare o pot inmatricula pe persoana fizica ? Va multumesc
Verisorul meu a lucrat 12 ani pe TIR in Italia iar in urma unui accident cu masina personala a decedat A fost divortat si are un singur urmas student care nu a primit nimic dupa deces/ Oare nu are drepul nici la pensie pe timpul facultatii ? Nu a primit nici macar ultimul salariu oare sa nu aiba nici un drept ca singur urmas Daca ma poate ajuta cineva multumesc anticipat
Discuție Drepturi urmas
Verisorul meu a lucrat 12 ani pe TIR in Italia iar in urma unui accident cu masina personala a decedat A fost divortat si are un singur urmas student care nu a primit nimic dupa deces/ Oare nu are drepul nici la pensie pe timpul facultatii ? Nu a primit nici macar ultimul salariu oare sa nu aiba nici un drept ca singur urmas Daca ma poate ajuta cineva multumesc anticipat
Discuție Pensie urmas
Verisorul meu a lucrat 12 ani pe TIR in Italia iar in urma unui accident cu masina personala a decedat A fost divortat si are un singur urmas student care nu a primit nimic dupa deces/ Oare nu are drepul nici la pensie pe timpul facultatii ? Daca ma poate auta cineva multumesc anticipat
Răspuns la discuția Nerespectare CCM

Lucrez la o companie nationala si in CCM sint prevazute anumite sporuri la care ma incadrez dar nu imi sint acordate pentru ca la birourile companiei nu se stie cine trebuie sa inainteze actele pentru acordarea prevederilor CCM . Sa fac sesizare la ITM sau unde sa ma adresez pentru rezolvarea problemei ?


Admite acţiunea şi obligă pârâţii să restituie reclamantului suma de 5639 cu dobânzi fiscale de la data plăţii respectiv 14.03.2014 şi până la restituirea integrală a sumei. Obligă pârâta - intimată să plătească reclamantului - recurent suma de 450 lei cheltuieli de judecată Dupa 2 ani am primit dobinda doar 230 de roni la 1200 roni din suma totala impartita la 5 ani Puteti sa-mi spuneti cit este dobinda pe an s-au daca se poate recupera toata suma odata
Lucrez la o companie nationala si in CCM sint prevazute anumite sporuri la care ma incadrez dar nu imi sint acordate pentru ca la birourile companiei nu se stie cine trebuie sa inainteze actele pentru acordarea prevederilor CCM . Sa fac sesizare la ITM sau unde sa ma adresez pentru rezolvarea problemei ?