avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate catacata16

Activitate catacata16

Buna ziua!indraznesc sa întreb aici legat de o nelămurire și va multumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri.in cadrul unui atelier de Personalizari cum se introduce in casa de marcat valoarea finala de vânzare a unui produs?Codul produsului cu valoarea lui de achiziție din contabilitate și un alt cod ce reprezintă manopera(serviciul de personalizare) ca la total sa reiasă valoarea de vânzare a produsului respectiv?sau cum se procedează?va multumesc
Buna seara.as dori sa știu ce cod CAEN este potrivit pentru un magazin mixt care va vinde produse alimentare(pâine,sucuri,alcool,țigări,dulciuri,ulei,zahăr faina etc) dar și cafea la automat.va multumesc
Buna ziua.as dori sa știu dacă doar cu diploma de licența de economist pot deschide un pfa magazin mixt?ce forma juridică este mai potrivită pentru un magazin mixt pfa sau SRL?va multumesc
una ziua.imi puteti spune daca in cazul in care imi schimb domiciliul din Germania in Romania si vin in tara cu masina inscrisa in Germania daca o inscriu in tara se radiaza automat din Germania sau este necesara intai radierea din Germania.astept raspunsul dv si va multumesc
Buna ziua.detin un card Maestro d la sparkasse din Germania si as dori sa stiu daca il pot folosi in Romania pentru retrageri de euro.va multumesc
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc