avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Activitate Bálint Bulucz

Activitate Bálint Bulucz

Buna ziua.
Am facut un contract de promisiune cu un constructor pentru un apartament pe care lam si achitat.
Problema este ca contractul de promisiune pe care lam facut la notar a expirat de 10 zile.
Cum procedez pentru ca apartamentul nu este inca finalizat cum prevede promisiunea.
Ce am de facut.?
Ms.
Buna,as avea o intrebare pentru accesare de fonduri europene submasura6.3 am nevoie de intreprindere familiara sau ce intreprindere ca sa pot accesa proiectul 6.3.
Si daca fac intreprindere familiala sunt obligat sa am si casa de marcat?
Ms.
Bună,
Vreau sa ma lămuriți cu o problema părinți mei nu mai trăiesc, la adresa la care locuiau sta un frate de a-l meu care cu un act de promisiune către vânzător a vândut toate pământurile de la casa, el ne find proprietar, succesiunea ne find făcută.
Cei de la primarie pe baza actului de promisiune au scos tot pământul de pe poziția părinților și lau trecut pe poziția cumpărătorului.
Aveau acest drept de a trece pământul la poziția din registrul agricol al cumparatorului.
Va rog sa ma lămuriți ca cei de la primarie nu vor sa ma ajute.
Discuție Vânzare teren
Bună as avea o întrebare pot vinde un teren extravilan dacă frați mei nu sunt de acord. Terenul este de la părinți noștri decedați dar nu sa făcut succesiunea încă. Pot face vânzarea într-un fel?