avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate modar

Activitate modar

ce aprobari imi sunt necesare pt a vinde inghetata dintr-o rulota comerciala pe trotuar? sau intr-o parcare
Răspuns la discuția fostul sot imi face probleme
Nici pentru faptul ca ne suna noaptea, cand pe mine cand pe fata, sa se invite in vizita la orele 22,desi are progr de vizita stabilit de multa vreme nu e hartuire?
Cum pot sa il fac sa o respecte?
Suntem divortati de cand fiica noastra avea un an.
De atunci nu si-a manifestat niciodata interesul fata de fiica ce mananca, unde doarme, etc..
Eu am fost o mamica ocupata sa-mi cresc fetita mare asa ca nu am avut timp de relatii cu persoane de sex opus.
De 6 luni am intalnit pe cineva si am inceput o relatie serioasa.
fetei ii este dificil - a fost invatata sa fim doar noi doua, insa incet incet vom trece si peste asta.
Problema este tatal ei-fostul meu sot.
Nu ma lasa in pace.
Ma ameninta cu dosare penale?!
A facut o plangere la protectia copilului (in care nu stiu ce a scris) si maine un politist imi va interoga fata la scoala....
Ne hartuieste pe amandoua, si nu mai avem liniste.
Stiu ca sunt atatea mamici care si-au refacut viata si nu le-a luat nimeni fetita, insa el se straduieste sa faca asta .
El a facut dreptul la IDD , ceva stie cu siguranta, dar cred ca incearca sa ma intimideze.
Ce pot eu sa fac ca sa nu ne mai sufle in ceafa mereu?
Nici fata mea de 12 ani nu are mai multa apreciere pt el decat mine, deci nu as actiona impotriva vointei ei, dar fostul ne face viata un iad.
Dati-mi un sfat, cum sa procedez ca sa am si eu o viata??

va multumesc
Cum pot sa ma pun la adapost de abuzurile fostului sot?
Care imi forteaza mana sa il primesc oricand in vizita la copil.
Indiferent de ora ca sa nu mai vorbim ca programul de vizita nu conteaza.
Fostul sot uita sa plateasca cu lunile alocatia , sau intarzie cateva saptamani in cel mai bun caz.
Ma pune in situatii in care desi promite ca iese cu copilul dintr-odata are loc o schimbare de plan si nu mai vine dandu-mi peste cap ziua?

Nu am dreptul sa fiu linistita sa imi cresc copilul in pace daca tot am divortat?
Răspuns la discuția Test ADN....neconcludent !!!
se pare ca e controversat iml timisoara!
copilul se afla la mama. sentinta de div definitiva
parintii mamei doresc sa cumpere un imobil pt nepotelul de un an si vor sa fie siguri ca nimeni (unchi, matusa, var , nimeni) nu pot sa ceara parte etc.
asta e tot
la recurs eu stiu ca dosarul se muta la instanta unde se va judeca recursul.
nu cred ca ai de ce sa te sperii.
cauta-l cu acelasi numar la instanta care va judeca recursul
Răspuns la discuția Test ADN....neconcludent !!!
pai cum? nici alba nici neagra?
si atunci de ce au luat banii?
bunicii copilului doresc sa achizitioneze un teren pt nepotul lor in varsta de un an.
bunicii sunt batrani si nu vor sa amane pana bebe face 18 ani pt ca... sunt batrani.
Tot odata vor sa fie siguri ca tatal lui -al minorului, care mai are un copil din alta casatorie nu poate dispune de acel imobil in nici un caz.
Care ar fi solutia in acest caz? Cea mai sigura si lipsita de pericole?
faptul ca stipulez ca acel bun e al copilului este atacabil?
de cine?