avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1870 soluții astăzi
Forum Activitate al3x_nick

Activitate al3x_nick

Cu nespusa parere de rau nu pot intelege...X-(
Atat timp cat nu am vazut nici un raspuns din partea nimanui referitor la problema mea agasanta,iar eu nu am primit nici un raspuns cat de cat nu inteleg cu ce autoritate puneti semnul de OFF TOPIC...X-(
Doamna avocat Avlil cumva stabileste subiectul discutiei sau este doar un guess user ?
Din cate stiu eu subiectul discutiei este si ramane EOS KSI ! Si nu trebuie sa fii avocat sa iti dai seama ...=D>:))
Asa ca nu va mai luati puteri de la sine pentru ca acest site care a fost facut inainte sa aveti dumneavostra internet :P este pentru rezolvarea problemelor oamenilor de rand si sa fie gasita o solutie.
Cateodata mai castiga si aia mici nu numai aia mari. Altfel ati fi facut facultatea degeaba.#-o
Daca vreti sa aveti puteri depline si sa stergeti post-ul faceti-va un blog si jucati-va de-a Dumnezeu pe acolo.Cica unele domenii sunt gratuite daca nu aveti bani. dar m-as mira, pt.ca sunteti avocat.....:D

Am si eu o problema cu cei de la EOS KSI si sper ca ma puteti ajuta...
Acum 2 ani parintii mei au facut un credit de refinantare la BRD pt suma de 110 milioane iar rata lunara a fost stabilita de 2 milioane timp de 10 ani. La scurt timp ne-am mutat de acolo si tatal meu nu a fost la banca sa comunice schimbarea adresei.
Din pacate am intarziat cu plata iar creditul a fost constituit in creanta si vandut celor de la EOS KSI.
Am luat legatura cu cei de la EOS si ne-au spus ca avem de platit la ei suma de 117 milioane pt penalitati de intarziere.
Precizez ca timp de 2 ani acest credit a fost ingrijit si platit la timp dar din motive foarte personale s-a ajuns aici. Deci din 110 milioane am platit 24 milioane si tot mai sunt 117 milioane? Precizez ca zile de intarziere sunt de 87 cu data de astazi. Nu sunt de acord cu nici o esalonare a platii. Ei vor toti banii odata...
Cum procedam in a vedea modalitatea de calcul a penalitatilor ? Ni se pare enorm de mult. Ei doar ne-au spus suma si asta la telefon. Cum putem afla suma exacta si cum sa ajuns la atatia bani in doar 87 zile?Am fost la banca si ni sa spus ca nu putem face credit ipotecar pentru a plati celor de la EOS. Am platit 2 milioane ieri si am vb cu cineva de acolo de la firma si au promis ca stopeaza penalitatile o saptamana pana afla daca gasim o banca sa ne acorde imprumutul. Cum vedem in scris situatia creditului, a penalizarilor, a platilor ?
Suntem intr-o situatie disperata pentru ca nu stim ce sa facem in incurcatura asta
In speranta ca ne-ati putea ajuta cu cel mai mic sfat va rog mult sa o faceti pentru ca nu stim cum sa procedam...
Discuție cum reclam?
Am si eu o problema cu cei de la EOS KSI si sper ca ma puteti ajuta...
Acum 2 ani parintii mei au facut un credit de refinantare la BRD pt suma de 110 milioane iar rata lunara a fost stabilita de 2 milioane timp de 10 ani. La scurt timp ne-am mutat de acolo si tatal meu nu a fost la banca sa comunice schimbarea adresei.
Din pacate am intarziat cu plata iar creditul a fost constituit in creanta si vandut celor de la EOS KSI.
Am luat legatura cu cei de la EOS si ne-au spus ca avem de platit la ei suma de 117 milioane pt penalitati de intarziere.
Precizez ca timp de 2 ani acest credit a fost ingrijit si platit la timp dar din motive foarte personale s-a ajuns aici. Deci din 110 milioane am platit 24 milioane si tot mai sunt 117 milioane? Precizez ca zile de intarziere sunt de 87 cu data de astazi. Nu sunt de acord cu nici o esalonare a platii. Ei vor toti banii odata...
Cum procedam in a vedea modalitatea de calcul a penalitatilor ? Ni se pare enorm de mult. Ei doar ne-au spus suma si asta la telefon. Cum putem afla suma exacta si cum sa ajuns la atatia bani in doar 87 zile?Am fost la banca si ni sa spus ca nu putem face credit ipotecar pentru a plati celor de la EOS. Am platit 2 milioane ieri si am vb cu cineva de acolo de la firma si au promis ca stopeaza penalitatile o saptamana pana afla daca gasim o banca sa ne acorde imprumutul. Cum vedem in scris situatia creditului, a penalizarilor, a platilor ?
Suntem intr-o situatie disperata pentru ca nu stim ce sa facem in incurcatura asta
In speranta ca ne-ati putea ajuta cu cel mai mic sfat va rog mult sa o faceti pentru ca nu stim cum sa procedam...
Am si eu o problema cu cei de la EOS KSI si sper ca ma puteti ajuta...
Acum 2 ani parintii mei au facut un credit de refinantare la BRD pt suma de 110 milioane iar rata lunara a fost stabilita de 2 milioane timp de 10 ani. La scurt timp ne-am mutat de acolo si tatal meu nu a fost la banca sa comunice schimbarea adresei.
Din pacate am intarziat cu plata iar creditul a fost constituit in creanta si vandut celor de la EOS KSI.
Am luat legatura cu cei de la EOS si ne-au spus ca avem de platit la ei suma de 117 milioane pt penalitati de intarziere.
Precizez ca timp de 2 ani acest credit a fost ingrijit si platit la timp dar din motive foarte personale s-a ajuns aici. Deci din 110 milioane am platit 24 milioane si tot mai sunt 117 milioane? Precizez ca zile de intarziere sunt de 87 cu data de astazi. Nu sunt de acord cu nici o esalonare a platii. Ei vor toti banii odata...
Cum procedam in a vedea modalitatea de calcul a penalitatilor ? Ni se pare enorm de mult. Ei doar ne-au spus suma si asta la telefon. Cum putem afla suma exacta si cum sa ajuns la atatia bani in doar 87 zile?Am fost la banca si ni sa spus ca nu putem face credit ipotecar pentru a plati celor de la EOS. Am platit 2 milioane ieri si am vb cu cineva de acolo de la firma si au promis ca stopeaza penalitatile o saptamana pana afla daca gasim o banca sa ne acorde imprumutul. Cum vedem in scris situatia creditului, a penalizarilor, a platilor ?
Suntem intr-o situatie disperata pentru ca nu stim ce sa facem in incurcatura asta
In speranta ca ne-ati putea ajuta cu cel mai mic sfat va rog mult sa o faceti pentru ca nu stim cum sa procedam...
Am si eu o problema cu cei de la EOS KSI si sper ca ma puteti ajuta...
Acum 2 ani parintii mei au facut un credit de refinantare la BRD pt suma de 110 milioane iar rata lunara a fost stabilita de 2 milioane timp de 10 ani. La scurt timp ne-am mutat de acolo si tatal meu nu a fost la banca sa comunice schimbarea adresei.
Din pacate am intarziat cu plata iar creditul a fost constituit in creanta si vandut celor de la EOS KSI.
Am luat legatura cu cei de la EOS si ne-au spus ca avem de platit la ei suma de 117 milioane pt penalitati de intarziere.
Precizez ca timp de 2 ani acest credit a fost ingrijit si platit la timp dar din motive foarte personale s-a ajuns aici. Deci din 110 milioane am platit 24 milioane si tot mai sunt 117 milioane? Precizez ca zile de intarziere sunt de 87 cu data de astazi. Nu sunt de acord cu nici o esalonare a platii. Ei vor toti banii odata...:((
Cum procedam in a vedea modalitatea de calcul a penalitatilor ? Ni se pare enorm de mult. Ei doar ne-au spus suma si asta la telefon. Cum putem afla suma exacta si cum sa ajuns la atatia bani in doar 87 zile?:closedtopic:Am fost la banca si ni sa spus ca nu putem face credit ipotecar pentru a plati celor de la EOS. Am platit 2 milioane ieri si am vb cu cineva de acolo de la firma si au promis ca stopeaza penalitatile o saptamana pana afla daca gasim o banca sa ne acorde imprumutul. Cum vedem in scris situatia creditului, a penalizarilor, a platilor ?
Suntem intr-o situatie disperata pentru ca nu stim ce sa facem in incurcatura asta
In speranta ca ne-ati putea ajuta cu cel mai mic sfat va rog mult sa o faceti pentru ca nu stim cum sa procedam...:(
:(:(:((
am o mica problema si sper ca ma puteti ajuta.
beneficiez de bunuri casnice luate in urma unui credit facut la cetelem prin flanco.acest credit a fost semnat de catre matusa mea dar eu am platit ratele la el si am beneficiat de produse. nu am reusit sa platesc ratele catre cetelem la timp iar contractul matusei mele a fost constituit in creanta si deferit EOS KSI .
as dori sa platesc creditul intreg prin rambursare anticipata dar suma penalizarilor calculate de catre eos ksi este de la inceputul contractului in conditiile in care eu am platit penalizari luna de luna. mi-au calculat penalizarile in functie de dosarul pe care l-au primit de la cetelem. cum pot afla situatia zilelor de penalizare?
incerc de o luna sa ma lamureasca cei de eos ksi care este adevarata suma de plata.cum este posibil sa se mai calculeze odata penalizari de intarziere in conditiile in care ele sau platit deja pana la o data anume ? as dori sa platesc dar vreau si eu sa platesc exact zile de penalizare care sunt de plata nu cele pe care leam platit deja
ce masuri as putea lua ? as vrea sa ii actionez in instanta dar nu stiu practic cum sa o fac.cum procedez....consider o mare incalcare a drepturilor personale si morale modul in care cele doua companii isi realizeaza scopurile. imi recunosc greseala ca nu am putut plati la timp, dar cand am bani si vreau sa platesc ma lovesc de impasibilitatea celor 2 companii care nu isi recunosc greseala. in speranta ca ma puteti ajuta macar cu un sfat astept raspunsul dumneavoastra.
va multumesc, alexandru
am o garsoniera mostenire de la tatal meu decedat.
am fost la o firma de consultanta sa vad ce pot face cu actele.
le-am cerut sa faca ei succesiunea iar eu sa le vand apartamentul.
le-am prezentat actele si au facut copii xerox dupa actele pe care le aveam eu de la tatal meu si certificate de nastere, buletine, certificat de deces
acasa mi-am dat seama ca mi-au schimbat originalele cadastrul si intabularea cu copii xerox.
este posibil sa faca vanzare-cumparare cu cadastru si intabulare?
sunt foarte dotati dpdv al relatiilor.
va rog sa imi raspundeti repede ca sa stiu ce masuri pot lua